Thursday, February 2nd 2023

sty
2013
14

Galaxy S II Plus bez procesora Exynos

Galaxy-S-II-Plus

Samsung nikogo nie zaskoczył prezentując podczas targów CES 2013 model Galaxy S II Plus. Właściwie od dawna o tym smartfonie wiedzieliśmy, dzięki licznym plotkom. Powstało jednak inne pytanie: czy “ulepszona” wersja słynnej “dwójki” będzie w rzeczywistości nieco słabsza od oryginału, jak to miało miejsce w Samsungu Galaxy S Plus (inny rodzaj grafiki, słabszy)?

I oto odpowiedź: owszem, sprzęt będzie nieco inny, nieco słabszy. Sercem urządzenia pozostanie co prawda procesor dwurdzeniowy, o częstotliwości taktowania 1.2Ghz, jednak nie będzie to żadna wariacja słynnego Exynosa. Będzie to chip Broadcom oznaczony jako BCM28155.

Rzecz jasna chip ten spisywać będzie się co najmniej przyzwoicie, jako wariacja klasycznego już ARM Cortex A9, tym razem w parze (dwa rdzenie). Jednak nawet mocno mrużąc oczy trudno jest go porównać z chipem znajdującym się w oryginalnym Galaxy S II. Cóż, widać taka będzie polityka wydawania przez Samsunga “usprawnień”, teraz czekamy na zapowiedzi Galaxy S III Plus.Podobne Posty

advert