Sunday, June 25th 2017

paź
2012
13

Gmail w wersji 4.2 wyciekł: Funkcja “uszczypnij i powiększ” już dostępna

Standardowo, przed oficjalnym releasem dowolnej aplikacji od Google w wersji zaktualizowanej – wycieka ona do internetu. Nie inaczej stało się w wypadku Gmaila v4.2. Dzięki uprzejmości serwisu AndroidPolice, najnowsza odsłona skrzynki mailowej sygnowanej literką G jest już dostępna jako plik .apk w sieci. Czy warto się nią w ogóle interesować?

Jak najbardziej! Wprowadza dwa ciekawe udogodnienia: można już powiększać treść maila za pomocą “szczypnięcia” oraz poprzez przeciąganie w prawo (“wyrzucając”) tematu wiadomości, e-mail zostaje szybko i wygodnie zarchiwizowany. Na tę chwilę nie odkryto większej ilości innowacji. Niestety jeśli chcecie z nich skorzystać przed premierą, musicie posiadać Androida w wersji minimum 4.0 i roota. Poza tym proste zaktualizowanie nie wchodzi w grę, trzeba ręcznie usunąć poprzednią wersję Gmaila z systemu i dopiero wtedy zainstalować 4.2. Pełną instrukcję, przygotowaną przez AndroidPolice i przetłumaczoną przez nas znajdziecie poniżej:

 1. Pobierz Gmaila w wersji 4.2 (klik!).
 2. Zrób Nandroid backup w wypadku, gdyby coś poszło nie tak.
 3. Wyłącz zabezpieczenia (przemontuj) folderu /system przeciwko zapisywaniu (za pomocą twojego ulubionego menedżera plików).
 4. Usuń wszystkie pozostałe wersje Gmaila (lub przenieś je gdzieś indziej) z tego folderu. <Istnieje też możliwość prostszego usunięcia Gmaila poprzez Titanium Backup lub ROM Toolbox zamiast kroku 5 i 6. Jeśli zadziała to w twoim przypadku, przejdź od razu do punktu 7.> Zwykle są jego dwie lub trzy kopie. Jedną znajdziecie w /system/app (oryginalna, preinstalowana wersja aplikacji), a pozostałe w /data/app (aktualizacje z Play Store). Będą nazywać się prosto “Gmail.apk” lub nieco dłużej “com.google.android.gm-[numer wersji].apk“. Jeśli pojawią się obie – należy usunąć obie. Najlepiej szukać po ikonce Gmaila.
 5. Jeśli usuwacie Gmaila ręcznie (nie za pomocą Titanium Backup lub ROM Toolbox), prawdopodobnie również wymagane będzie usunięcie plików .odex odpowiadających plikom .apk z punktu 5, jeśli oczywiście takowe posiadasz. Najlepiej pominąć ten krok i wrócić do niego jeśli jednak coś było nie tak.
 6. Uruchom ponownie urządzenie. Po tym nie powinieneś już mieć żadnego dostępu do poczty Google.
 7. W tym momencie możesz zainstalować Gmaila 4.2. Jeśli pojawią się problemy w trakcie instalowania przez Installera bądź dowolny menedżer plików, możesz skorzystać z ADB. W tym celu uruchom wiersz poleceń i użyj komendy “adb install Gmail2.apk”.


Podobne Posty

Komentarze dla “Gmail w wersji 4.2 wyciekł: Funkcja “uszczypnij i powiększ” już dostępna”

 1. Records, improves alerts for work fast and then generic cialis reviews came.

 2. I’ve recently started a site, the information you provide on this web site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 3. There is definately a lot to find out about this issue. I like all the points you’ve made.

 4. Woah! I’m really loving the template/theme of this website.

  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s
  very difficult to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appeal.
  I must say you have done a superb job with this.

  Additionally, the blog loads super fast for me on Safari.
  Superb Blog!

Dodaj komentarz