Thursday, February 9th 2012

sie
2008
18

HTC Dream coraz bliżej, ale w USA

Plotki o tym, że pierwszy telefon z platformą Android – HTC Dream, zostanie wprowadzony na rynek za miesiąc mogę być prawdziwe.
Internet obiegła wiadomość że HTC Dream został dopuszczony przez Federal Communications Commission (FCC) do użytku.
W ogólnodostępnym wniosku możemy poznać kilka szczegółów telefonu, które podlegały certyfikacji, a mianowicie zastosowane technologie komunikacyjne.
A więc, HTC Drem, występujący we wniosku pod nazwą DREA100, będzie obsługiwał GSM/EDGE 850/1900, 1,700 WCDMA 3G, Bluetooth 2.0+EDR i 802.11b/g Wi-Fi czyli tak jak przypuszczaliśmy od początku, prawie wszystkie technologie komunikacyjne instalowane w najnowszych telefoniach.
A teraz kilka złych informacji – radio w telefonie będzie obsługiwać amerykańskie częstotliwości, tak więc z tymi stosowanymi w europie 900 MHz i 1800 MHz nie będzie kompatybilne, poza tym telefonia 3G będzie realizowane przez 1,700 WCDMA 3G – rozwiązanie stosowane przez T-mobile w USA, a nie powszechnie używane standardy UMTS.
Mamy nadzieję, że wyjdzie też wersja europejska, ale znając życie trzeba będzie na nią czekać kilka miesięcy.



Podobne Posty

Komentarze dla “HTC Dream coraz bliżej, ale w USA”

Nikt nie skomentował tego posta, bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Antyspam - (required)