Sunday, December 16th 2018

cze
2009
24

HTC Hero zaprezentowany

htc-heroHTC Hero to trzeci telefon z Androidem tajwańskiego producenta, firmy High Tech Computer. Zdjęcie HTC Hero zostało już opublikowane wcześniej. Również zdjęcie GUI tego telefonu wyciekły do sieci jakiś czas temu.
Oficjalnie telefon HTC Hero został zaprezentowany dzisiaj w Londynie, a na stronie internetowej producenta pojawiła się specyfikacje telefonu.

HTC Hero pracuje na tym samym układzie co wcześniejsze telefony – HTC Dream i HTC Magic. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to co się rzuca w oczy to aparat 5MP (wobec 3,2 we wcześniejszych modelach) oraz większa pamięć ROM – 512 MB i RAM – 288 MB. HTC Hero posiada także dodatkowe gniazdo słuchawkowe 3,5mm oaz mocniejszą baterię. Pozostałe parametry i obsługiwane technologie są podobne do tych w HTC Magic i HTC Dream.

Od strony oprogramowania HTC Hero będzie różnił się GUI. Graficzny interfejs użytkownika (znanym wcześniej jako Rosie) różni się od standardowego, który jest w innych telefonach z platformą Android. Hero nie jest więc telefonem „Google experience” gdyż HTC dokonało przeróbek w oprogramowaniu. Telefon posiada nakładkę Sense, która przypomina TouchFlo znany z innych modeli telefonów HTC. Dodatkowo telefon posiada obsługę multitouch (implementacja Sense) oraz, jako pierwszy telefon z Androidem, ma wbudowanego Flash playera.

HTC Hero wejdzie na rynek na początku drugiej połowy 2009 roku, w Azji będzie dostępny pod koniec wakacji, a do USA zawita pod koniec roku.Podobne Posty