Aktualizacja – Google już pracuje nad naprawieniem błędu, akcja użytkowników powiodła się.

Aktualizacja – Wystarczyła mała akcja internautów (masowe komentowanie), a priorytet wzrósł do poziomu Critical. Nie oznacza to, że błąd zostanie szybko naprawiony, ale akcja użytkowników na pewno zwróci uwagę decydentów wyszukiwarkowego giganta.

android-gemalto-lawsuit

System Android ma ciekawy błąd (issue 9392), otóż czasami SMS jest wysyłane nie do adresata, ale do losowego kontaktu z książki. Użytkownik widzi, że wiadomość poszła do dobrego odbiorcy, ale po ponownym wejść do wątku, przy wiadomości widnieje numer losowego kontaktu do którego została ona wysłana.

Błąd jest dość rzadki, tej anomalii mogło doświadczyć kilkanaście procent użytkowników (ankieta ZDNet). Biorąc pod uwagę liczbę wysłanych SMS nie jest to dużo.
Co ciekawe, bug jest znany od czerwca, ale do tej pory Google nie zrobiło nic, aby go usunąć. Wyszukiwarkowy gigant nadał mu tylko średni priorytet, i na tym się skończyło.

404 KOMENTARZE

  1. Kilkanaście procent użytkowników mogło sobie zrobić takie kuku? I to nie jest dużo? Nawet zakładając, że było ich tylko 10% to oznacza, że jeden na 10 użytkowników mógł zrobić coś co było w skutkach wręcz tragiczne. Wiadomo, że dzisiaj przez SMS załatwia się różne sprawy, często dosyć istotne. Bywa, że jak SMS dotrze do losowej osoby z naszej skrzynki to może być naprawdę bardzo źle. Przy tak ogromnym procencie użytkowników dotkniętych tym problemem na pewno nie raz i nie dwa było to powodem naprawdę sporych problemów. Oczywiście pewnie większość jest przekonana, że niechcący wybrała nie tę osobę, którą chciała. Wiadomo jak to jest na ekranach dotykowych – można łatwo się pomylić (zwłaszcza jak ktoś jest średnio obyty z ta metoda sterowania).

    Jednocześnie doceniam to, że wspominacie o tym błędzie, a nie fanbojsko go ukrywacie. :)

  2. Kilkanaście procent użytkowników to mało.
    Załóżmy, że było 20% użytkowników, którzy mieli ten problem. Każdy wysłał, hmm… n smsów (nie znam danych). Wdedy problem wystąpił 20/n procent przypadków (jeśli każdemu użytkownikowi przydarzyło się jeden raz, a tak nie musi być). Biorąc n=10k otrzymamy 0,002% szansy, że wystąpi bug. Przy n=1000, prawdopodobieństwo wynosi 0.02%.

Comments are closed.