Wednesday, October 28th 2020

lip
2011
7

Mapy offline w Google Maps

Najnowsza wersja Google Maps 5.7, o której pisaliśmy już dzisiaj, przynosi także pewną bardzo przydatną i długo wyczekiwaną funkcję – pobieranie map. Funkcja została ukryta w Laboratorium aplikacji, a to oznacza, że jest jeszcze we wczesnej wersji rozwojowej, a co za tym idzie niekoniecznie musi działać tak, jakbyśmy tego chcieli lub jak zakładają to jej twórcy. Mimo wszystko jest to pierwszy krok w stronę nawigacji offline – funkcji, o której głośno było już jakiś czas temu.

Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, w jaki sposób działa nawigacja offline. Warto jednak wspomnieć, że dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o zejście trasy gdy nagle stracimy zasięg sieci. Pobieranie włączmy poprzez wejście w Menu->Więcej->Laboratorium->Pobierz obszar mapy. Pobieranie następuje poprzez długie przytrzymanie palcem w obszarze nas interesującym. Po przejście w opcje adresu wybieramy pobierz obszar mapy. Pobrany zostaje wycinek o średnicy 16 km (czyli spory kawałek miasta).

Ściąganie dotyczy wyłącznie podstawowych elementów mapy i punktów krajobrazu. Niewidoczne będą budynki 3D, wyszukiwanie Miejsc czy ustalanie kierunków. Wszystkie pobrane wycinki przechowywane i zarządzane są poprzez ustawienia pamięci podręcznej Google Maps. Są one natomiast usuwane automatycznie po 30 dniach.Podobne Posty

https://caseworld.pl/