Thursday, October 1st 2020

lut
2008
11

Mobile World Congress 2008 a Android

Jednak Google nie zaprezentowało żadnych konkretnych rozwiązań podczas Mobile World Congress 2008. Członkowie Open Handset Alliance przedstawili tylko implementacje sprzętowe na platformę Android.
Pierwsza z prezentujących firm Marvell Semiconductor, Inc. pokażała swoje rozwiązanie, bazujący na procesorze ARM, zintegrowany układ scalony dla telefonii 3G. Na razie więcej szczegółów na temat układu brak.
Firma Qualcomm Inc. przedstawiła swoje rozwiązanie – układ testowy oparty na chipie MSM7201A, (na zdjęciu obok) bazujący na procesorze z rodziny ARM11, które to procesory są wykorzystywane w układach takich telefonów jak Nokia N95, Nokia N800, Nokia N810 czy też stanowiące serce odtwarzacza Zune. Zatem rozwiązania oparte o układ MSM7201A gdy zostanie zaimplementowane w jakimś telefonie za pół roku nie będą High Performance, a co najwyżej znajdą się w segmencie mid-level.
Wind River zaprezentowała implementację platformy Android na najmocniejszym układzie przystosowanym dla Androida – Texas Instruments OMAP3430.
Najwięcej, chociaż nie najświeższych rozwiązań ma do zaprezentowania firma Texas Instruments. Są to implementacje platformy Android na układach OMAP850 i OMAP3430. OMAP850 to zintegrowany układ zawierający procesor aplikacji i interface obsługujący GSM/GPRS, natomiast OMAP3430 to zintegrowany układ High Performance, z procesorem Cortex-A8 (architektura ARMv7-A), który jest taktowany z szybkością 600MHz – 1GHz, układ OMAP850 posiada wbudowany akcelerator 3D/2D – zbudowana na tym układzie przenośna konsola do gier Pandora, bez problemu radzi sobie z emulacją gier na Sony Playstation. OMAP3430 nie posiada układu GSM, został stworzony do high-endo’wych mobilnych urządzeń multimedialnych.
Inne firmy prezentujące się na kongresie, które nie należą do Open Handset Alliance, ale są związane z projektem to ARM Ltd. firma projektująca i sprzedająca licencje na procesory o architekturze ARM, NEC Electronics który zademonstruje swój chip Medity M2 bazujący na procesorze z rodziny ARM11, oraz STMicroelectronics zaprezentuje integrację układu Nomadik (z procesorem z rodziny ARM9E użytym chociażby w Nintendo DS czy Nokia N-Gage) z Platfromą Android.
Podsumowując, nie pojawiło się nic nowego, każdy kto liczył że zostanie przedstawiony jakiś konkretny telefon może poczuć się rozczarowany. Jak widać układy te funkcjonują w innych urządzeniach, więc telefon zbudowany pod Androida nie będzie posiadał jakiś unikalnych rozwiązań sprzętowych i nie będzie się różnił od telefonu dla Symbiana czy Windowsa Mobile.Podobne Posty

https://caseworld.pl/