Sunday, November 29th 2020

cze
2011
17

Panasonic Toughbook nareszcie z Androidem

Linia Panasonic Toughbook już od lat kojarzona jest z produktami, po których czołgiem można jeździć bez ryzyka, że coś się popsuje. W zasadzie były to tylko laptopy, ale teraz japoński producent zdecydował się na krok do przodu i zaprezentował w tej gamie produktów tablet z Androidem. Prawdziwy military-survival-Übermensch slate z dziesięciocalowym ekranem.

Odbiorca? Przede wszystkim klient biznesowy i to z branży wymagającej ciągłej ochrony dłoni. Toteż obsługa może odbywać się za pomocą aktywnego stylusa. Oczywiście w grę wchodzą także palce, ale tak w przemyśle ciężkim jak i budownictwie ręce są przeważnie upaprane i dotyk niekoniecznie może działać. Patrząc na rendery, tablet wykorzystuje do pracy Androida 2.X. Z jednej strony zaskakująca decyzja przy aktualnie obowiązującej modzie na Honeycomb. Z drugiej jednak pamiętajmy o opiniach na temat 2.3 Gingerbread jako najbardziej dopracowanej wersji systemu.

Panasonic zastrzega, że przygotowywany przezeń tablet nie będzie posiadał błyszczącego pokrycia ekranu. Chodzi przede wszystkim o komfort pracy i zminimalizowanie refleksów. Zastosowana matryca XGA ma charakteryzować się wysokim współczynnikiem jasności, pozwalającym na pracę w pełnym słońcu. Zapowaida się intrygująco, czekamy na szczegóły.Podobne Posty

https://caseworld.pl/