Wednesday, October 28th 2020

cze
2012
12

Premiera Nexus Tablet już 27 czerwca?

Od jakiegoś już czasu słychać informacje o powstaniu tabletu sygnowanego marką Nexus. Po przeróżnych spekulacjach stanęło na tym, że producentem ma być ASUS. Jak się okazuje, jest to prawda!

Jeden z reprezentantów firmy ASUS “wygadał się” dziennikarzom, potwierdzając współpracę między ASUS-em i Google. Co więcej, rezultat owej współpracy ma być zaprezentowany światu jeszcze przed końcem tego miesiąca. Dodając dwa do dwóch wychodzi dość jasno, że o tablecie Nexus dowiemy się sporo na konferencji Google I/O, która odbywać się będzie w dniach 27 i 28 czerwca.

Oczekuje się, że Nexus tablet będzie wyposażony w Androida w wersji 4.1 oraz oparty o platformę NVIDIA Tegra3, konkretnie nową wersję Kai. Jest to czterordzeniowy układ o częstotliwości taktowania 1.3Ghz i pamięci RAM DDR2. To bardzo ciekawe rozwiązanie szczególnie patrząc pod kątem kosztów – dotychczasowe analizy wskazują, że siedmiocalowe urządzenie oparte o platformę Kai może kosztować około 200$, czyli sporo poniżej magicznej bariery tysiąca złotych w Polsce.

Czyżby wreszcie konkurent dla iPada? A może tylko konkurencja dla Kindle Fire…?Podobne Posty

https://caseworld.pl/