Friday, September 18th 2020

wrz
2011
12

Procesory Intela obsłużą Androida w 2012 roku

Dziwnym wydawać by się mogło, że producenci sprzętu zupełnie zrezygnowali z procesorów tworzonych w architekturze x86. Choć Android nie został zoptymalizowany do współpracy z tą bodaj najpopularniejszą rodziną, nie oznacza to, że jest ona ignorowana. Niespodziewanie Intel – największy producent x86 – informuje, że już w styczniu 2012 pojawi się wersja Androida 2.3 Gingerbread dostosowana do pracy z serią Atom E6xx.

Gwoli ścisłości, produkty Intela pojawiają się w niektórych sprzętach z Androidem, chociażby dwusystemowych tabletach. Co więcej, układ stworzony przez firmę jest także sercem urządzeń Google TV, których systemem jest przecież Android. W pierwszym kwartale 2011 roku Intel przechwalał się także, że pracuje nad procesorami o nazwie kodowej Oak Trail obsługującymi system tworzony w Mountain View. Jak się jednak okazało podczas targów Computex 2011, produkty z tymi chipsetami są jeszcze dalekie od ideału, a data ich premiery rynkowej odległa.

Informacja z jednej strony cieszy, bo to oznacza zacieśnienie konkurencji na rynku układów SoC i wzajemne napędzanie się producentów pod kątem innowacji. Obawy budzi jednak wprowadzenie kolejnego elementu dywersyfikującego platformę. Zresztą zastanawia też decyzja o optymalizacji Gingerbread, podczas gdy przed nami premiera Ice Cream Sandwich. Czyżby Intel miał w dalszym ciągu pozostawać w tej dziedzinie daleko w tyle?Podobne Posty

https://caseworld.pl/