Thursday, October 29th 2020

mar
2011
8

Ruszył Opera Mobile Store

Opera Mobile StoreProducent najpopularniejszych przeglądarek mobilnych – norweska Opera – uruchomił swój własny sklep z aplikacjami. Opera Mobile Store dostępna jest dla użytkowników z ponad 200 krajów korzystających z urządzeń pracujących tak pod kontrolą Androida, jak i innych popularnych systemów, w tym BlackBerry, Palm i Symbian. Partnerem Norwegów w tym przedsięwzięciu jest Appia, a to pozwala na dostęp do 140 tysięcy darmowych i płatnych aplikacji dla smartfonów.

“Uruchomienie Opera Mobile Store jest zgodne z przyświecającym firmie przekonaniem o otwartym, wieloplatformowym dostępie do mobilnego Internetu poprzez dostarczanie użytkownikom Opery zintegrowanego sklepu z aplikacjami” – mówi Mahi de Silva, wiceprezes wykonawczy, Consumer Mobile z Opera Software. “Nasza współpraca z Appia pozwala wszystkim korzystającym z Opera Mobile i Opera Mini na łatwy dostęp do szerokiej oferty kontentu z jakiegokolwiek urządzenia, gdziekolwiek na świecie” – dodaje.

Norweski producent uruchomił także dostęp do Opera Publisher Portal, umożliwiając developerom na łatwy dostęp i publikację własnych aplikacji w Opera Mobile Store.Podobne Posty

https://caseworld.pl/