Friday, July 3rd 2020

lip
2012
5

Samsung GT-B5330 oficjalnie – czyli Galaxy Chat

Niedawno informowaliśmy o nowym modelu Samsunga, tym razem low-endowym urządzeniu z Ice Cream Sandwich na pokładzie i pełną klawiaturą QWERTY. Koreański producent poszedł za ciosem, i po plotkach pojawiła się oficjalna specyfikacja smartfonu.

Samsung Galaxy Chat, bowiem tak dokładnie się nazywa nowy sprzęt z niższej półki cenowej, oferować będzie ekran o przekątnej trzech cali, co jak na smartfon z QWERTY jest wynikiem całkiem niezłym. Jego grubość wynosi 11.7mm, z kolei waga to 112 gramów. Samsung niestety póki co nie zdecydował się na ujawnienie częstotliwości taktowania procesora i wielkości pamięci RAM, co wynika prawdopodobnie z faktu, że będą to wartości raczej przeciętne.

Potwierdzona natomiast została rozdzielczość ekranu, która wynosi 240×320 pikseli (QVGA), z kolei trzycalowy, pojemnościowy ekran wykonany został w technologii TFT. Galaxy Chat posiada 4GB wbudowanej pamięci, ale nie zabrakło slotu na karty microSD, zatem dostępne dla użytkownika miejsce będzie można w prosty sposób rozbudować.

Oczywiście Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich przykryty będzie nakładką, interfejsem TouchWiz UI, podobnie nie zabraknie kilku aplikacji, które producent z Korei Południowej zazwyczaj dodaje do swoich urządzeń: między innymi ChatON i Quick Office.

Sprzedaż Galaxy Chat rozpocznie się pod koniec miesiąca w Hiszpanii, następnie przyjdzie czas na resztę Europy, po czym model trafi do Azji i Ameryki Środkowej.Podobne Posty