Sunday, November 29th 2020

cze
2011
14

Samsung największym producentem telefonów komórkowych

Wraz z końcem drugiego II kwartału 2011 roku Samsung stanie się największym producentem telefonów komórkowych na świecie – donosi agencja Reuters powołując się na badania firmy analitycznej Nomura. Tym samym strąci z pozycji lidera Nokię, która dominowała na rynku nieprzerwanie od 1996 roku.

Dalsze prognozy nie sprzyjają Finom, bowiem analitycy przewidują, że kolejny kwartał to spadek na dalszą pozycję. Przewidywania sugerują, że drugim największym wytwórcą komórek wraz z końcem września stanie się Apple.

“Wygląda na to, że Nokia zrzekła się korony na rzecz Samsunga i Apple” – opisują w wynikach badań analitycy Nomury. Mało tego, przewidują, że przesunięcie siły wytwórczej w tym segmencie rynku w dalszym ciągu będzie zmierzać w kierunku Azji. Już w 2012 wynikami zbliżonymi do Nokii będzie mógł pochwalić się HTC.

Podobne przewidywania snuje firma Gartner & Canalys. “Jeśli nowe urządzenia Nokii nie zostaną dobrze przyjęte w III kwartale roku, to wraz z rozkręcającym się Galaxy S II, Samsung ma szanse stać się w tym okresie liderem rynku” – stwierdziła Carolina Milanesi, analityk Gartnera.Podobne Posty

https://caseworld.pl/