Tuesday, April 7th 2020

cze
2011
22

Sony Ericsson prezentuje Xperia Ray i Xperia Active

Uczestniczący w azjatyckich targach CommunicAsia Sony Ericsson zaprezentował dwa nowe urządzenia z rodziny Xperia: Ray i Active. I choć działania marketingowe dla obu skierowane będą raczej na rynki dalekowschodnie, to wszystko wskazuje na to, że przynajmniej jeden z nich pojawi się także w innych rejonach świata. Obydwa produkty skierowane są dla odbiorców ceniących sobie styl niż właściwości i wydajność urządzenia.

Sony Ericsson Xperia Ray, znany ze wcześniejszych doniesień jako ST18i, to zestawienie dwóch skrajności: maleńkiego ekranu (3,3 cala) i ogromnej kamery (8,1 megapikseli). Jak przystało na Sony, wyświetlacz wyposażony został w silnik Mobile Bravia Engine, co jest już w zasadzie standardem dla produktów znajdującej się w tej linii. W aparacie z kolei nie mogło zabraknąć czujnika Exmor R, debiutującego w Xperii Arc dodatku pozwalającego na robienie zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. A wszystko razem waży 100 g.

Sony Ericsson Xperia Active jest zgodnie z nazwą propozycją dla osób aktywnych. Tak na prawdę jest odrobinę bardziej odporny na wszelkie zagrożenia czyhające na telefon w trakcie uprawniania sportu. Zestaw przewiduje akcesorium w formie zegarka zakładane na nadgarstek, pakiet aplikacji sportowych i widżety pogodowe współpracujące z wbudowanym barometrem. Oba wspomniane urządzenia pracują wykorzystując 1 GHz procesory Snapdragon.Podobne Posty