Wednesday, November 25th 2020

sty
2011
27

Sony, gry i Android

Podczas dzisiejszej “tajnej” konferencji prasowej Sony Japan PlayStation Meeting 2011 w Tokio, padła zapowiedź narzędzia PlayStation Suite dla Androida i innych urządzeń. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że japoński gigant udostępni narzędzie developerskie. Zapowiadany jeszcze w tym roku SDK pozwoli na przenoszenie tytułów wydanych wcześniej dla konsol Sony na inne platformy w tym Androidowe tablety i smartfony. Czyżbyśmy powinni spodziewać się PlayStationStore for Android?

PlayStation Suite - zapowiedź na blogu PlayStation

Podczas gdy w Japonii Kaz Hirai prezentował NGP (Next Generation Portable – następcę PSP), informacje dotyczące innego produktu współtworzonego przez Sony wyciekały do prasy. Video i zdjęcia Xperia Play znowu pojawiły się w sieci. Nie podejrzewałbym, że są to chwyty marketingowe choć z drugiej strony takie działania dywersyjne mogą mieć na celu odciągnięcie uwagi od plotek na temat PSP2.

Engadget dotarł do nowego telefonu Sony Ericsson przyglądając mu się uważnie. Nic nowego nie zauważyli, poza spostrzeżeniem, że by w pełni korzystać z funkcji tego telefonu-konsoli, potrzebny będzie sklep z aplikacjami. Sprzęt – jak widać na załączonych multimediach – na pewno radzi sobie z grami wydanymi na PSone. Przynajmniej przy użyciu emulatorów.Podobne Posty

https://caseworld.pl/