Thursday, October 1st 2020

sty
2013
8

Sony Xperia Z oficjalnie

Xperia-Z

Zgodnie ze swoją zapowiedzią, Sony podczas targów CES 2013 zaprezentowało swojego najnowszego flagowca. Okazał się nim model Xperia Z, znany w sieci także jako Xperia Yuga.

Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej pięciu cali i rozdzielczości full HD 1920×1080 pikseli, wykonany w technologii Mobile BRAVIA Engine 2. Imponująco przedstawia się także aparat fotograficzny, 13MP z całą gamą dodatkowych technologii: Exmor RS mobile, HDR video, Superior Auto i rozbudowaną redukcją szumów.

Ciekawostką jest, że Xperia Z jest smartfonem kurzo- i wodoodpornym, w pełni zgodnym ze standardami IP55 i IP57. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, wspomagany przez 2GB pamięci operacyjnej RAM. Oczywiście Xperia Z umożliwia zwiększenie dostępnej pamięci dla użytkownika dzięki slotowi kart microSD, współpracuje z LTE, NFC, duży nacisk został położony także na zwiększenie możliwości baterii, jednak nie przez pojemne ogniwo, a dzięki technologii mającej lepiej zarządzać energią (STAMINA mode).

Na pokładzie znajdziemy system Android w wersji 4.1 Jelly Bean, a producent obiecuje, że aktualizacja do 4.2 będzie “krótko po premierze”.Podobne Posty

https://caseworld.pl/