Sunday, October 25th 2020

kwi
2012
29

The Tiny Bang Story – kolorowa przygodówka trafi na Androida

The Tiny Bang Story, przygodówka w stylu point’n'click,  będąca debiutem Colibri Games, ponad dwa miesiące temu doczekała się edycji na iPady. Lada chwila pojawi się również na Androida za sprawą doświadczonego studia Herocraft (Majesty: The Fantasy Kingdom Sim, Frenzy Farm) w roli wydawcy. Zgodnie z informacją na oficjalnej stronie producenta (Colibri) premiera ma mieć miejsce w kwietniu. Tak więc albo wyjdzie w ten poniedziałek, albo trochę się opóźni.

Tuż po premierze gra została okrzyknięta następcą wspaniałego Machinarium, ponieważ mimo szczątkowej fabuły, bardzo wciągała, była miejscami wymagająca oraz miała bardzo oryginalny styl graficzny i poniekąd steampunkowy klimat. Poza tym, tak jak we wspomnianym wcześniej Machinarium, cała historia była opowiedziana bez słów – odpowiedzialne były za to zróżnicowane i ciekawe animacje. Wątek główny można streścić naprawdę krótko-planeta Tiny żyje sobie w spokoju i beztrosce, gdy nagle trafia ją meteoryt i pod wpływem eksplozji wszystko rozpada się na… puzzle. Naszym celem jest je odnaleźć w pięciu rozdziałach przez różnego rodzaju mini gierki, elementy hidden objects czy po prostu point’n'click.

Oryginalna, ręcznie rysowana grafika, wiele niekonwencjonalnych misji i zadań, kilka wciągających minigier, charakterystyczna ścieżka dźwiękowa - przez te i inne elementy, moim zdaniem, warto czekać na tę produkcję. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zwiastuna i niestety tylko jednego screena (choć i tak gra niewiele będzie się pod względem graficznym różnić od pierwowzoru z PC).

 Podobne Posty

https://caseworld.pl/