Sunday, September 27th 2020

sty
2008
14

Winstron GW4 – pierwszy zaprezentowany telefon z Androidem

Podczas targów CES, chiński producent telefonów komórkowych Winstron przedstawił pierwszy model telefonu działającego na platformie Android. Model GW4 jest smartphonem wzorowanym na telefonach z pod znaku Blackberry. Telefon ten, ma kanadyjski design a’la Blackberry a więc jest wyposażony z klawiaturę qwerty i 2,5 calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×240 pixeli. Jeśli chodzi o procesor i pamięć to telefon ten nie prezentuje się okazale – chipset TI OMAP 1710, procesor 216 MHz i 64 MB RAM nie robi wrażenia. Producent jednak twierdzi że to wystarczy na potrzeby Androida i trzeba mu przyznać rację – minimalne wymagania spełnia. Do komunikacji telefon ten wykorzystuje technologię GSM i GPRS do przesyłania danych, jednak brakuje EDGE. Dodatkowo telefon ten obsługuje Wi-Fi 802.11g i ma wbudowanego klienta VOIP SIP. Producent nie zapomniał wyposażyć tego telefonu w kamerę 2 megapixele, oraz wsparcie dla dwóch kart SIM.
Liczba dodatkowych aplikacji biurowych nie jest zbyt imponująca – składa się z czytnika PDF i dokumentów MS Office, a także klienta MSN/Yahoo/AIM IM.
Ten low-end’owy telefon nie będzie „koniem pociągowym” platformy Android i na pewno nie będzie popularnym telefonem poza Chinami, jednak znamiennym jest fakt że pierwszy zaprezentowany telefon z Androidem pochodzi z Kraju Środka. Smartfon Winstron GW4 będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2008 roku, a jego cena nie została jeszcze ustalona.Podobne Posty

https://caseworld.pl/