Aplikacje na Androida, które musisz mieć w podróży

Aby wyjazd czy urlop był udany, musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Dowiedz się, jakie aplikacje na Androida, pomogą ci w każdej sytuacji podczas dowolnej wyprawy.

Aplikacje na Androida, które musisz mieć w podróży

Magia podróży

Któż z nas nie lubi podróżować? Odkrywać nowe horyzonty, podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, czy obcować z ludźmi zupełnie różnymi od nas. Poznawać ich kulturę, zwyczaje, a nierzadko także kuchnię. Podróżowanie samo w sobie zawsze jest niesamowitą przygodą i to niezależnie od obranego celu.

Wybierając się na wypad, czy to bliski, czy daleki, powinieneś wyposażyć się w co najmniej kilka aplikacji, które mogą okazać się przydatne w różnorodnych okolicznościach. Jeden z najlepszych systemów operacyjnych na rynku to Android, na nim właśnie pracuje np. telefon Huawei P9, który świetnie sprawdza się na wszelkich wyprawach.

Aplikacje noclegowe

Większość podróżników zwykle miejsca noclegowe rezerwuje wcześniej, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli planujesz przemieszczać się autostopem, albo cenisz sobie swobodę i jesteś osobą spontaniczną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyszukiwać je w ostatnich chwili. Co więcej, nierzadko w takiej sytuacji można liczyć na sporą promocję – właściciele obiektów wolą zarobić mniej, niż w ogóle nie wynajmować kwatery czy pokoju.

Najpopularniejsze aplikacje noclegowe na Androida to Booking.com, Tripbook.pl czy Meteor24.pl. Wszystkie posiadają w swoich bazach rozmaite możliwości zakwaterowania, przy czym pierwsza z wymienionych dysponuje chyba najbogatszą ofertą – i to w niemal każdej lokalizacji na świecie.

Zależnie od programu oraz ustawień telefonu, wyboru noclegu możesz dokonywać nie tylko biorąc pod uwagę opinie użytkowników czy cenę, ale również bezpośrednio z mapy. Funkcja ta zyskuje na wartości szczególnie podczas pieszych wędrówek czy przy ograniczonych możliwościach przemieszczania się. W większości obiektów zazwyczaj można płacić online z poziomu telefonu.

Mapy i nawigacje z telefonem Huawei P9

Absolutne „must have” każdego podróżnika, i to bez względu na preferowany sposób wojaży. Sprawna i funkcjonalna mapa w telefonie wraz z możliwością określenia bieżącej pozycji czy optymalnej trasy do celu to zupełnie podstawowe wyposażenie. Na szczęście wiele tego typu aplikacji na Androida jest dostępnych całkowicie bezpłatnie. Użytkownicy najczęściej wybierają Google Maps, jeżeli jednak wybierasz się w jakiś sprecyzowany region, być może położony nieco dalej od cywilizacji, warto zaopatrzyć się program o bardziej lokalnym zasięgu.

Przy wycieczkach zagranicznych korzystnym rozwiązaniem jest pobieranie map offline. Sygic czy Maps.me pozwalają na określenie bieżącej lokalizacji i wybór trasy bez konieczności korzystania z Internetu. Wcześniej należy pobrać odpowiednią mapę kraju, regionu bądź miasta. Minusem takich rozwiązań jest to, że nie zawsze wszystkie aktualizacje są wprowadzane na czas. Dlatego też w mapach offline czasem brakuje niektórych dróg bądź szlaków. Przy tego rodzaju programach sporego znaczenia nabiera posiadany smartfon. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z dopracowanym systemem lokalizacji oraz wyraźnym i sporym wyświetlaczem, jak np. telefon Huawei P9.

Atrakcje i zwiedzanie

W tej kategorii od dawna króluje TripAdvisor. Wszystkie nowe atrakcje natychmiastowo pojawiają się w bazie aplikacji i są uzupełniane o dane kontaktowe, dzięki czemu w czasie podróży nie pominiesz żadnego istotnego miejsca. Na wagę złota są jednak przede wszystkim opinie użytkowników. Ogromna ich liczba oraz wysoki poziom szczegółowości pozwala na poznanie mocnych i słabych stron danego miejsca, a nawet – na przygotowanie się na niespodziewane. Z TripAdvisorem zaplanujesz wszelkie atrakcje podczas każdego wyjazdu!

Comments are closed.