Co ile należy wymieniać baterię w iPhone

Telefony działają bezprzewodowo dzięki bateriom. W praktyce jest to jeden z ważniejszych elementów, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego urządzenia. Spadek żywotności oddziałuje negatywnie zarówno na wydajność, jak i szybkość wykonywania poszczególnych procesów. Ile może trzymać bateria w iPhone? Kiedy należy zdecydować się na wymianę baterii w iPhone? Po co wymieniać baterię w smartfonie? Co robić, aby wydłużyć żywotność baterii w telefonie? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co ile należy wymieniać baterię w iPhone

Ile może trzymać bateria w iPhone?

Jak powszechnie wiadomo, bateria to podzespół eksploatacyjny, co oznacza, że wraz z upływem czasu ulega ona zużyciu. Średnia wydajność baterii w przypadku iPhone-a wynosi około 600 cykli, co oznacza średnio 2 lata użytkowania, jeśli założylibyśmy, że ładujemy telefon raz dziennie. Kiedy czas ten minie, wówczas moc urządzenia słabnie. Co ciekawe, użytkownicy popularnych „jabłek” mogą na własną rękę sprawdzić poziom zużycia. Jest to możliwe dzięki najnowszej aktualizacji o nazwie iOS 11.3. Z reguły na telefonie pracuje się do 12 godzin, następnie podłącza się go do ładowania. W przypadku intensywnej eksploatacji, czyli oglądania filmów, grania w gry czy też słuchania muzyki, czas użytkowania znacznie się zmniejsza. Współczesne urządzenia wykorzystują innowacyjne baterie litowo-jonowe. Te są zdecydowanie lepsze pod względem technologicznym i jakościowym od poprzednich. Bez problemów dźwigają wiele procesów jednocześnie. Ich waga i wielkość jest stosunkowo niska, w konsekwencji telefony wyglądają na bardzo smukłe i są atrakcyjne pod względem wizualnym. Warto sobie uświadomić, że codzienne ładowanie w przypadku współczesnych smartfonów jest niemalże standardem.

Wymiana baterii w iPhone: kiedy należy ją zrobić?

Wymiana baterii iPhone 6s musi się odbyć, kiedy zauważymy pierwsze poważne oznaki. W wielu sytuacjach zakup nowego akumulatorka to niemalże obowiązek, bowiem wadliwy egzemplarz negatywnie wpływa na wydajność urządzenia, jednocześnie zwiększa prawdopodobieństwo kosztownej awarii. Warto zwracać uwagę na kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim nie bez znaczenia jest to, jak szybko rozładowuje się telefon. Jeśli chwila oglądania filmów powoduje znaczny spadek procentów, wówczas jest to poważna oznaka, że bateria jest już niemalże wykończona. Oznaką świadczącą o tym, że najwyższy czas wymienić baterię, jest intensywne nagrzewanie się smartfona. Często dochodzi do sytuacji, w której iPhone nie chce się po prostu włączyć. Kolejną oznaką jest wyłączanie się telefonu, kiedy zmieniają się temperatury. Jednoznacznym znakiem wyczerpania baterii jest jej puchnięcie, co możemy zauważyć chociażby przez wypchnięcie obudowy klapy. Sprawdź, gdzie można szybko wymienić baterię w Iphonie 6s.

Po co wymieniać baterie w smartfonie?

Nie bez powodu użytkownicy decydują się na wymianę baterii w smartfonie. Powodów takiego zjawiska jest stosunkowo wiele. Przede wszystkim jesteśmy w stanie zwiększyć swój komfort użytkowania. Nie ma już bowiem konieczności ciągłego przebywania w pobliżu gniazdka sieciowego. Dodatkowo zwiększamy wydajność naszego telefonu. Już nawet spadek pojemności małego akumulatorka do 80% może mieć katastrofalny skutek, a codzienne korzystanie niekiedy będzie katorgą. Wymiana baterii zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z urządzenia, którego akumulator nie działa w sposób prawidłowy, wówczas może to doprowadzić do poważnych i kosztownych awarii, a takowych z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Co robić, aby wydłużyć żywotność baterii w telefonie?

Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, aby szybko i skutecznie wydłużyć żywotność naszej baterii znajdującej się w telefonie. Przede wszystkim podstawowym działaniem jest zmniejszenie jasności ekranu, o ile jest to możliwe. Nowoczesne wyświetlacze nie potrzebują dużej ilości światła, co jest szczególnie godne podkreślenia w godzinach wieczornych. Każdorazowo wyłączajmy i blokujmy ekran, jeśli tymczasowo zakończyliśmy korzystanie z urządzenia. Ustawmy wygaszanie wyświetlacza na 30 sekund lub na minutę- jest to dość optymalny okres. Wyłączmy również szukanie sieci Wi-Fi jeśli z niej nie korzystamy. Jest to zupełnie niepotrzebne, a notorycznie powoduje, że żywotność ulega pogorszeniu. Wyłączajmy aplikacje, których nie używamy, bowiem mogą obciążać baterię. Alternatywnym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu oszczędzania baterii. Ogranicza działanie niektórych funkcji, jednakże przyczynia się do maksymalizacji żywności. Trzymajmy iPhone-a daleko od światła słonecznego, w przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty.