Etui na telefon

Telefony komórkowe to dzisiaj coś, bez czego większość z nas nie potrafi się już obejść. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze dwadzieścia kilka lat temu takie „wynalazki” były dostępne tylko dla nielicznych. Do tego jeszcze posługiwanie się telefonem wiązało się z dużymi kosztami. Dziś smartfony są w zasadzie powszechne. Można wśród nich przebierać, mając do dyspozycji modele z różnych półek cenowych. Pomimo tego, wciąż jednak nie są wcale małym wydatkiem. Dlatego należy o nie odpowiednio zadbać. A podstawowym sposobem na to jest zabezpieczenie go dobrym etui.

Etui na telefon

Etui – niezbędny dodatek do telefonu

Wiele osób nawet nie zastanawia się nad tym, czy kupić etui, czy też nie. Nie przychodzi im w ogóle do głowy, żeby używać telefonu bez tego akcesorium. Jest to dla nich oczywiste. że po zakupie nowego smartfona należy zaopatrzyć się w etui czym prędzej. Czasami nie stoi nawet za tym żaden namysł, po co jest ono w ogóle potrzebne! W końcu to intuicyjne, prawda? Każdy wie, do czego służy etui do telefonu. Nie pozostawiajmy jednak żadnych niedomówień:

  • zabezpiecza ono telefon przed rysami i uszkodzeniami – czyni to w mniejszym lub większym stopniu w zależności od konkretnego modelu, ale zawsze jest to jego podstawowa funkcja;
  • poprawia pewność chwytu telefonu – etui nie tylko zabezpiecza smartfon w przypadku, gdy wyślizgnie się on z dłoni, ale sprawia również, że prawdopodobieństwo takiego wypadku jest o wiele mniejsze;
  • pozwala przyozdobić swój telefon, nadać mu estetykę zbliżoną do upodobań właściciela – nie bawi Cię „surowy” tył telefonu? Proszę bardzo, dzięki etui przyozdobisz go we wzory roślinnych liści, kolorowych geometrycznych kształtów, bawiących się kotków albo trupiej czaszki!;
  • zwiększa komfort korzystania z telefonu dodatkowymi funkcjami – nie tyczy się to wszystkich etui, ale wiele z nich posiada dodatkowe podstawki pozwalające na ustawienie telefonu do oglądania filmików bez nieustannego trzymania go w rękach albo posiada inne dodatkowe bajery.

Etui nie jest konieczne do korzystania ze smartfona – możemy równie dobrze odbywać połączenia telefoniczne i przeglądać internet bez niego – ale na pewno znacznie zwiększa ono bezpieczeństwo i komfort korzystania z niego. Lepiej w końcu wydać mniejszą kwotę na etui do telefonu niż dużo większą na serwis po jego nieszczęśliwym spotkaniu z chodnikiem.

Gdzie kupić etui do telefonu?

Bez wątpienia dobrze zatem się w takie akcesorium zaopatrzyć. Wiemy dlaczego. Następne pytanie brzmi: gdzie?

Na szczęście, nie ma z takimi zakupami tak naprawdę najmniejszych problemów, ponieważ znaleźć sklep z etui do telefonu to pestka. Niezależnie od tego, czy wolimy sklepy stacjonarne, czy te internetowe, bez trudu się na jakiś natkniemy. Tylko uwaga: znaleźć jakikolwiek sklep z etui do telefonu, a znaleźć dobry sklep to jednak znacząca różnica.

Popyt na etui do telefonu jest w istocie tak duży, że można je kupić nawet w miejscach, które zdawałyby się kompletnie niepowiązane z branżą akcesoriów do telefonów. Każdy chce mieć dla siebie kawałek tortu z tego bardzo wdzięcznego segmentu rynku. I kto wie, może też znajdziesz idealne etui na swój telefon właśnie w jakimś przypadkowym miejscu, gdzie akcesorium to zostało dodane do oferty jako trzeciorzędny albo i czwartorzędny dodatek. Są jednak powody, dla których lepiej pomyśleć o zakupach w dedykowanym sklepie z akcesoriami do telefonów:

  • oferta jest dużo bogatsza – w takich sklepach znajduje się asortyment na znacznie więcej modeli oraz łatwiej znaleźć tam etui o szczególnej charakterystyce, np. pancerne albo z wbudowanymi podstawkami. Łatwiej jest znaleźć też etui konkretnego producenta o dobrej reputacji;
  • obsługa jest dobrze obeznana w branży – w razie wątpliwości sprzedawcy w takim sklepie podsuną nam dobre podpowiedzi w kwestii wyboru właściwego etui. Jeżeli nie ze względu na uprzejmość wynikającą z charakteru albo nastawienia do klienta, to w celu zabezpieczenia się przed niechcianymi zwrotami etui, które okazały się jednak nie pasować na telefon klienta;
  • źródło wiedzy – na blogach prowadzonych przez takie sklepy można znaleźć dużo informacji, które pozwolą o wiele lepiej wybrać etui dostosowane do swoich potrzeb. Ba! często można tam znaleźć na opisy funkcji i właściwości konkretnych etui, o istnieniu których wcześniej nie miało się pojęcia, a które naprawdę potrafią ułatwić bądź poprawić życie ze swoim telefonem!

Po spełnieniu wszystkich tych warunków rozpoznacie naprawdę dobry sklep z etui do telefonu.

Jakie etui wybrać na telefon?

Gdy już odnalezione zostanie właściwe miejsce, nadchodzi kolejny krok: wybranie etui właściwego dla siebie. Co to jednak znaczy? Oczywiście można odpowiedzieć banałem, że „na to pytanie musi już każdy odpowiedzieć sobie sam, bo przecież każdy z nas ma inne potrzeby, inne upodobania i dlatego też trudno byłoby komukolwiek cokolwiek doradzać”. Nie jest to jednak zbyt pomocne. Niewiele osób zastanawiając się nad tym, jakie etui wybrać na telefon od razu wie, co jest im tak naprawdę potrzebne. Raczej dopiero podczas przeglądania asortymentu oczekują, że coś im wpadnie w oko.

Jest to oczywiście jeden ze sposobów, ale cechujący się czasochłonnością oraz przypadkowością. Porównać to można do zakupów bez przygotowanej listy zakupów bądź z nią. W pierwszym przypadku krążymy po alejkach, próbujemy na bieżąco przypominać sobie, czego brak jest w lodówce, a na koniec i tak okaże się, że o czymś zapomniano. Lepiej jest zatem od razu wypisać sobie swoje preferencje i potrzeby. Dzięki temu można zawęzić swoje poszukiwania, co przyspieszy i ułatwi cały proces.

Czego na takiej liście nie może zabraknąć?

  • preferencje estetyczne – kolor, który zarówno lubimy, jak i pasuje do danego telefonu; Monochromatyczne czy z grafikami? Wzbogacone brokatem albo cekinami czy stonowane? A może przezroczyste, czyli takie, które pozostawia oryginalny design telefonu naruszony w niewielkim stopniu, a nadal zapewnia mu ochronę?;
  • stopień ochrony – czy etui ma zabezpieczyć telefon tylko przed przypadkami „z życia codziennego”, czy potrzebny jest mu pancerz chroniący przed walcem?
  • dodatkowe funkcje – ochrona i ładniejszy wygląd to wszystko, czego do szczęścia potrzeba, czy może przydałoby się coś jeszcze? Jakaś podstawka do wygodnego oglądania filmów? Usprawnienie chłodzenia telefonu dla fanów mobilnych gier? Warto wcześniej zapoznać się z takimi dodatkami!

Dla formalności można dodać, że warto postawić na artykuł dobrej jakości. Mówi się czasami, że nie stać nas na kupowanie rzeczy tanich i jest w tym ziarno prawdy. Czasami nieoczekiwanym rezultatem szukania oszczędności przy zakupach może być to, że w ostatecznym rozrachunku płacimy więcej. A nikt przecież nie chce niepotrzebnie wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Jeżeli zatem istnieje taka możliwość, warto wybierać nieco droższe artykuły, ale jednocześnie i lepszej jakości. Jak najbardziej odnosi się to także i do etui na telefony.

Oto nasze wskazówki na temat tego gdzie kupić i jakie etui wybrać na telefon. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć udanych zakupów!