Sunday, September 24th 2023

wrz
2012
4

Maleństwo od Samsunga – Galaxy Pocket Duos

Samsung przejął pałeczkę lidera, jest bez wątpienia największym producentem smartfonów z Androidem na świecie, oferując urządzenia dosłownie dla każdego. Od przerażająco szybkich smartfonów z czterordzeniowymi procesorami, przez średnią półkę i urządzenia dla fanów, ale jeszcze nie maniaków, do smartfonów za przysłowiową złotówkę, zalegających u operatorów, błyskawicznie trafiających do sprzedaży aukcyjnej. Od potworów z przekątną przekraczającą pięć cali, do maleństw z ekranem, którego przekątna nie osiąga nawet cali trzech.

Wyrazem pewności siebie koreańskiego producenta jest kolejne urządzenie, nazwane Galaxy Pocket Duos. Miano “pocket” nie wzięło się znikąd, bowiem smartfon jest wyposażony w ekran o przekątnej zaledwie 2.8 cala, oferujący rozdzielczość QVGA, czyli 240×320 pikseli. Największym jego minusem jest system operacyjny – Android w wersji 2.3 Gingerbread, bez możliwości aktualizacji do nowszej odsłony. Plusem natomiast jest możliwość stosowania w Galaxy Pocket Duos dwóch kart SIM jednocześnie.

Poza tym w smartfonie znajdziemy aparat 2MP, Wi-Fi, a częstotliwość taktowania procesora (oczywiście jednordzeniowego) wynosi 832Mhz. Do dyspozycji użytkownikom oddano 3GB wbudowanej pamięci, rzecz jasna możliwa jest rozbudowa do 32GB dzięki kartom microSD. Nie ma wątpliwości, że urządzenie o tak niskich parametrach będzie bardzo tanie.Podobne Posty

advert