Sunday, September 24th 2023

paź
2012
29

Nexus 4, Nexus 7 3G, Nexus 10 – oficjalnie!

Jak wszyscy już wiemy, konferencja Google zapowiadana na dziś od dawna się nie odbędzie, z winy huraganu szalejącego w okolicach Nowego Jorku. Google jednak postanowiło zrobić nam wszystkim wielką niespodziankę, publikując na swoim blogu dane, na które wszyscy czekaliśmy.

Zapowiedziane zostały trzy nowe urządzenia, choć na dobrą sprawę tak realnie nowe są dwa. Co ciekawe, wszystkie trzy pracują na kolejnej wersji systemu operacyjnego Android – 4.2, wciąż nazywającego się Jelly Bean (jednak!).

Po pierwsze i najważniejsze, niebawem do sprzedaży wchodzi Nexus 4 – czwarty już smartfon sygnowany brandem Nexus, po raz pierwszy pochodzący od LG. Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor, na zewnątrz natomiast ekran o przekątnej 4.7 cala, oferujący 320 PPI. Plotka o możliwości bezprzewodowego ładowania okazała się także prawdziwa. Ciekawym dodatkiem do nowej wersji Androida jest Photo Sphere, który spodoba się głównie fanom wykorzystywania smartfona do robienia fotgrafii. W telegraficznym skrócie: można robić zdjęcie całego otoczenia w 360 stopniach, co rzeczywiście może być ciekawym widokiem.

Android 4.2 to także nowość spod znaku Gesture Typing, co jest czymś na kształt odpowiedzi Google na jedną z najpopularniejszych klawiatur – Swype. Z kolei Google Now zostało jeszcze bardziej dopracowane, głównie zwiększono ilość dostępnych kart, a tym samym szybkiego dostępu do najczęściej używanych zapytań oraz funkcjonalności (powiadomienia o ulubionych zdarzeniach).

Jak pisaliśmy już wcześniej, tablet Nexus 7 kosztuje teraz znacznie mniej. Wersja 16GB to tylko 199 dolarów, a wersja 32GB to 249 dolarów. Nowością jednak jest Nexus 7 (wreszcie!) obsługujący klasyczną sieć 3G. 32GB wersja tabletu z łącznością 3G to koszt 299 dolarów.

No i Nexus 10. Oczywiście plotka o tym, że producentem będzie koreański Samsung okazała się trafna. Rozdzielczość dziesięciocalowego Neksusa jest porażająca – to aż 2560 x 1600 pikseli, co daje 300 PPI. Bateria ma pozwalać na dziewięć godzin oglądania plików wideo i ponad 500 godzin czasu oczekiwania. Nie zabrakło głośników stereo, a kolejna wersja Androida to także możliwość (znowu: wreszcie!) tworzenia kilku kont użytkownika, dzięki czemu jeden tablet będzie mógł być personalizowany przez różne osoby.

A teraz czas na to, co najważniejsze – koszt tych wszystkich nowości:
Nexus 4: wersja 8GB – 299 dolarów, 16GB – 349 dolarów
Nexus 7 32GB z łącznością 3G: 299 dolarów
Nexus 10: 16GB – 399 dolarów, 32GB – 499 dolarów.

Wszystkie nowe urządzenia w sprzedaży pojawią się 13 listopada. Teraz czekamy na potwierdzenie informacji szczegółowych (model procesora, ilość pamięci RAM i tak dalej).Podobne Posty

advert