Tym, co tak mocno promowało Apple przy okazji premiery iPada2 były okładki Smart Cover, które nie tylko sprawnie komponują się z tabletem, ale także dzięki magnetycznym czujnikom urządzenie błyskawicznie usypiają i wybudzają.

Podobną drogą poszedł Microsoft prezentując swój tablet Surface. Tam także odnajdziemy okładki zabezpieczające ekran tabletu, także przyczepione na magnesach, z tym, że Microsoft poszedł jeszcze dalej i z okładek zrobił jednocześnie klawiatury.

Tymczasem przy okazji premiery tabletu Nexus 7 kwestia okładek została dyskretnie pominięta, jakby Google i ASUS chcieli udowodnić, że liczy się przede wszystkim urządzenie, dopiero potem akcesoria. Jak się jednak okazuje, mimo milczenia na ten temat ze strony producentów, Nexus 7 jednak posiada wbudowany czujnik magnetyczny. Zatem przy okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery urządzenia możemy się spodziewać wysypu przeróżnych okładek, najpewniej i takich z klawiaturami, jeśli nie od samego Google czy ASUS-a, to od pozostałych producentów, pragnących zarobić swoje parę groszy.

Comments are closed.