Na stronie polskiego oddziału Asusa pojawiła się oficjalna specyfikacja, opis, spis nagród oraz pliki do pobrania (sterowniki USB plus instrukcja) dla Nexusa 7. Niedawno tablet ten pojawił się u naszych zachodnich sąsiadów. Czyżbyśmy mieli być następnymi, którzy dostaną to urządzenie?

Na swojej stronie Facebook, Asus Polska nie zdradza na razie żadnych informacji. Na pytania związane z dostępnością w Polsce, odpowiedziała tylko:

Zapewniamy, że jak tylko będziemy posiadali stosowne informacje, podzielimy się nimi :)

Pozytywnie nastrajająca jest informacja o treści sugerującej, że książki, filmy i muzyka od Google pojawią się razem z tabletem. Zresztą zinterpretujcie to sami, być może jest to tylko na ślepo przetłumaczony tekst:

Nexus 7 został opracowany tak, aby bez problemu obsługiwać Google Play największą na świecie kolekcję ebooków, piosenek, filmów, seriali i czasopism oraz ponad 600 000 aplikacji i gier.

Jedyne co dziwi to fragmenty opisu nieco oderwane od rzeczywistości. Najbardziej w oczy rzuca się napis „Aparat z trybem panoramicznym” z podpisem informującym o możliwości robienia niesamowitych zdjęć i filmów oraz ich obróbki. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ Nexus 7 posiada jedynie przednią kamerę 1,2Mpx do wideorozmów, a funkcję aparatu nie jest nawet dostępna na stockowym ROMie.

Aktualizacja:

W ofercie polskiego sklepu RTV Euro AGD właśnie pojawił się „tablet multimedialny” Asus Google Nexus 7 o numerze katalogowym 425257. Już wkrótce powinien być dostępny (prawdopodobnie w tym lub przyszłym miesiącu)! Oto treść notki na stronie Nexusa 7 zamieszczonej przez sklep:

Dostępność: zapowiedź

W najbliższym czasie produkt pojawi się w ofercie naszego sklepu.
Dołożymy wszelkich starań, aby produkt pojawił się w sprzedaży jak najszybciej. Sporadycznie może się okazać, że produkt nie zostanie włączony do oferty sklepu.

787 KOMENTARZE

    • Trochę źle się wyraziłem. Owszem, są możliwe dodatkowe aplikacje do pobrania, ale w zamyśle twórców kamerka ta nie miała służyć do robienia zdjęć, więc sami nie udostępnili takiej możliwości.
      I racja, wideokonferencje jest w sam raz. Tym bardziej po modzie poprawiającym rozdzielczość nagrywania obrazu do 720p, o którym być może napiszę na łamach portalu.

Comments are closed.