Remake jednej z najbardziej znanych w historii gier komputerowych platformówek najpierw zaatakował komórki obsługujące technologię J2ME. Długi czas potem ponownie przeżyć przygody Księcia, w dostosowanej do naszych czasów oprawie audio-wizualnej mogli posiadacze smartfonów i tabletów firmy Apple. Teraz wreszcie nadszedł czas na zielonego robota – Prince of Persia Classic niedawno wylądował w Google Play.

Jako Książę musimy odnaleźć Księżniczkę, więzioną przez złego Wezyra pod nieobecność Sułtana. Wędrujemy przez przyjemnie odmalowany pałac, począwszy od podziemi – lochów, z których Książę ucieka, aż do najwyższego piętra. Po drodze należy popisać się zręcznością, staczać walki ze sługami wezyra, a także odrobinę pomyśleć, niektóre drzwi otworzą się dopiero po odnalezieniu odpowiednich przycisków i dźwigni.

Charakterystyczną cechą oryginału był czas, w jakim grę należało ukończyć. Nie zabrakło tej opcji i tutaj, w trybie Time Attack trzeba pokonać wszystkie poziomy w czasie jednej godziny. Gra kosztuje niecałe 10 złotych, dostępna jest także wersja darmowa, będąca swoistą próbką możliwości androidowej wersji Księcia, z wbudowaną opcją ewentualnego zakupu pełnej wersji. Całość zajmuje 224 MB.

Comments are closed.