Wednesday, December 6th 2023

lip
2020
22

Odkurzacz cyklonowy jaki warto kupić?

Obecnie na rynku jest dostępnych tyle modeli odkurzaczy, iż możemy w nich przebierać, w zależności od naszych potrzeb. Szukając innowacyjnego rozwiązania dla regularnego sprzątania w naszym domu, zdecydowanie warto przyjrzeć się odkurzaczom cyklonowym. Jakie z nich wybrać, na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/dlaczego-warto-kupic-odkurzacz-cyklonowy/

Cyklonowe odkurzanie

Odkurzacze cyklonowe w inny sposób zasysają powietrze niż tradycyjne modele odkurzaczy i stąd właśnie pochodzi ich nazwa. Brud w tych modelach jest zbierany do pojemnika przy zastosowaniu ruchu wirowego, który wytwarzany jest przez cyfrowy silnik. Niektóre modele odkurzaczy mogą generować nawet 14 cyklonów, które sprawiają, że cięższe cząstki brudu zbliżają się do ścianek komory, a następnie wpadają do pojemnika. Zanieczyszczenia te przechodzą również przez dodatkowe filtry.

Odkurzacze cyklonowe nie potrzebują kupowania regularnie worków, gdyż ich nie potrzebują. Mają również stałą moc, niezależnie od zapełnienia pojemnika na zanieczyszczenia. Dodatkowo ich system filtracji powietrza jest bardziej innowacyjny niż w tradycyjnych modelach. Nie doświadczymy nieprzyjemnych zapachów przy ich użytkowaniu, a także są one korzystne dla osób, które mają alergie.

Jednakże te modele odkurzaczy należy regularnie czyścić, a więc opróżniać pojemnik na brud po każdym sprzątaniu. Istnieje większe ryzyko wysypania brudu przy opróżnianiu pojemnika. Dodatkowo odkurzacze cyklonowe są znacznie droższe od odkurzaczy tradycyjnych.

Jaki model wybrać?

Obecnie na rynku istnieje tyle ofert odkurzaczy cyklonowych, że jest w czym wybierać! Najbardziej znaną marką jest Dyson, który jest nie tylko najpopularniejszy, ale również najbardziej skuteczny. Nowsze modele są jednakże znacznie droższe niż starsze. Mowa tu o kwocie rzędu 1800 zł. Innym producentem, który zyskuje na popularności jest Xiaomi, który oferuje znacznie tańsze modele od swojej konkurencji, które są równie wydajne oraz skuteczne.

Przeczytaj też: http://www.valhalla.pl/odkurzacz-centralny-jaki-kupic/

 Podobne Posty

advert