Jakiś czas temu wspominaliśmy o plotkach dotyczących smartfona ze stajni HTC, którego ekran miałby posiadać przękątną w rozmiarze pięciu cali. Marzyciele (w tym i ja) od razu wyobrazili sobie, że mógłby być to jeden z kilku zapowiadanych na ten rok modeli z serii Nexus.

Sprawa jednak na moment ucichła, by teraz wrócić w wielkim stylu. Pięciocalowy smartfon od tajwańskiego producenta trafi na japońskie półki sklepowe pod nazwą HTC J Butterfly.

Urządzenie jest… przepiękne. Smukłe, cienkie, design robi wrażenie. A jego wnętrze jest równie udane. HTC J Butterfly posiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, prawdopodobnie jest to słynny już Snapdragon S4 Pro. Dodatkowo mamy aż 2GB pamięci operacyjnej RAM, 16GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika, dodatkowo rozszerzanej dzięki slotowi na karty microSD. Obecny jest także aparat 8MP, ponadto drugi, z przodu, do wideorozmów 2MP, nie zabrakło także obsługi technologii LTE.

Pięciocalowy ekran wykonany został w technologii Super LCD 3, a jego rozdzielczość to oszałamiające 1920×1080 pikseli, co daje 440PPI. Bateria posiada 2020mAh, a na pokładzie dumnie się prezentuje Android w najnowszej wersji 4.1 Jelly Bean.

Butterfly dostępny jest w kolorach czerwonym, białym i czarnym. Jedyną wadą smartfonu jest tylko jego dostępność: dlaczego Japonia? Dlaczego nie Europa? Na chwilę obecną brakuje nawet plotek, które mówiłyby o ewentualnej dostępności tego HTC na innych rynkach. Wielka szkoda, bo Butterfly jest po prostu… imponujący.

Comments are closed.