Wednesday, June 7th 2023

wrz
2011
15

PlayStation Suite dostępne od listopada

Sony, podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show, poinformowało, że już listopadzie pojawi się zapowiadany od dawna zestaw narzędzi SDK – PlayStation Suite. Umożliwi on producentom oprogramowania na tworzenie wieloplatfromowych gier dla urządzeń z oznaczeniem PlayStation Certified. Wśród nich będzie m.in. najnowszy handheld firmy – PS Vita, ale takze Sony Ericsson Xperia Play oraz dwa tablety – Tablet S i Tablet P.

Sony spodziewa się, że programiści C# zaprezentują pierwsze efekty swoich prac już na wiosnę 2012 roku. Wiadomość ta jest o tyle istotna, że japoński producent planuje otworzyć sklep z grami dla Androida dla wszystkich urządzeń, bez względu na producenta, markę procesora i chipset graficzny.

Wszystkie urządzenia ze wspomnianym certyfikatem już w październiku otrzymają dostęp do oprogramowania dystrybuowanego poprzez specjalnie stworzony serwis. Początkowo będzie on dostępny w 9 krajach: Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Australii. W planach jest także poszerzenie usługi o kolejne państwa.Podobne Posty

advert