3D w różnych wydaniach ostatnio zawładnęło rynkiem. Można je kochać albo nienawidzić. Są ludzie, których to przyprawia wyłącznie o ból głowy, ale znajdą się też tacy zapaleńcy, którzy uwielbiają wydawać pieniądze na takie technologiczne ciekawostki. Ja niestety należę do tej pierwszej grupy z naturalnych powodów – wysokich cen, słabego efektu trójwymiaru i wymaganych akcesoriów, takich jak okulary. Może w przyszłości, kiedy to wszystko będzie lepiej opracowane, sam sprawię sobie takie urządzenie.

Parę dni temu na CTIA 2012 to Qualcomm próbowało zawładnąć naszymi portfelami, przedstawiając tablet z autostereoskopowym ekranem 3D (znanym chociażby z konsoli  Nintendo 3DS). Technologia ta jest czymś w rodzaju „bezokularowego trójwymiaru”. Polega to na tym, że specjalny rodzaj wyświetlacza załamuje obraz w taki sposób, by lewe oko widziało co innego niż prawe. Tablet ten będzie oparty na systemie Snapdragon S4 i wyposażony w ekran o rozdzielczości 1900×1200 pikseli.

Raczej nie będzie stwarzał sporej konkurencji dla WikiPad 3D, który jest przeznaczony bardziej do grania niż oglądania filmów czy korzystania internetu, jak to prawdopodobnie będzie w przypadku tego modelu od Qualcomm. Ciekawą funkcją będzie również konwertowanie obrazu 2D w 3D. Cena ani data premiery nie jest jeszcze znana. Serwis Phandroid miał okazję osobiście zobaczyć ten produkt, poniżej obejrzycie sprawozdanie (niestety w języku angielskim).

Comments are closed.