Targi IFA 2012 nadciągają. Z pewnością zobaczymy na nich kilka nowości od producentów, a wśród nich będzie Sony, które prawdopodobnie zaprezentuje swoją nową maszynę, mającą napędzać sprzedaż pozostałych modeli smartfonów z Androidem.

Mowa o urządzeniu, które ostatecznie otrzymało nazwę Sony Xperia TX i ma wielkie szanse stać się następcą topowego modelu Xperia S. Xperia TX posiada ekran o przekątnej 4.6 cala z rozdzielczością 1280×720 pikseli, co daje gęstość 319 punktów na cal. Sercem jest dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1.5Ghz, pamięć operacyjna wynosi 1GB. Urządzenie zostało wyposażone w 16GB wbudowanej pamięci, którą oczywiście można dodatkowo rozbudować dzięki kartom microSD (do 32GB).

Xperia TX posiada aparat 13MP, który potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 1080p. Z przodu smartfona znajduje się dodatkowy aparat do wideorozmów 1.3MP. Bateria ma mieć pojemność 1700mAh, co może wydawać się dość skromnym wynikiem, zwłaszcza, że Xperia TX będzie obsługiwać prądożerną technologię LTE. Smartfon po wyjęciu z pudełka pracować będzie na Androidzie w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Comments are closed.