Tuesday, June 2nd 2020

wrz
2012
6

Amazon pokaże dziś także smartfon?

Jak wiadomo, dziś nastąpi długo oczekiwany nie tylko przez fanów Androida, ale także przez fanów szeroko rozumianej dobrej literatury pokaz nowych urządzeń ze stajni Amazona. Pojawiły się jednak głosy, że prócz czytników i tabletów zaprezentowany zostanie także… smartfon.

O smartfonie od Amazona słychać od dawna, jednak dotychczas sprawa wydawała się być raczej życzeniem i gdybaniem, niż plotką z namiastką autentyczności. Jednak The Verge donosi, że premiera smartfona jest wysoce prawdopodobna, a urządzenie opierałoby się, podobnie jak Kindle Fire, na zmodyfikowanej wersji Androida. System operacyjny miałby być mocno zintegrowany nie z usługami Google, ale z ekosystemem Amazon. Oferowałby dostęp do zawartości sklepu, gdzie znajdziemy nie tylko książki, ale także muzykę, filmy i coraz więcej aplikacji. To znaczy, znajdą je ci szczęśliwcy, których kraje Amazon obsługuje, my w Polsce wciąż czekamy.

Puszczając wodze fantazji i przyjmując, że smartfon rzeczywiście się ukaże, można się spodziewać, że nie będzie należał do najdroższych urządzeń na rynku. Znając agresywną politykę cenową Amazona, patrząc na ceny ich czytników i tabletu Kindle Fire można swobodnie założyć, że smartfon będzie cenowo w zasięgu zwykłego użytkownika.

Ciekawostką jest jeszcze jedna informacja zawarta w doniesieniu. Otóż podobno smartfon zamiast oferować Mapy Google, ma mieć zaimplementowane mapy od… Nokii. Czy wszystko okaże prawdą, dowiemy się już dzisiaj.Podobne Posty