Na Androida Market jest już dostępna pierwsza, nieoficjalna, wirtualna klawiatura – A7 SMS. Niestety jest jeszcze trochę niedopracowana, na przykład nie działa na nowej wersji firmware – RC29 i RC30.
Oficjalna wirtualna klawiatura została zapowiedziana przez Google na pierwszy kwartał 2009 roku.

Pojawiły się dwie aplikacje, które pozwalają na korzystanie z istniejących serwisów. Pierwsza aplikacja wspomaga Facebook’a, a druga, WikiTap, pozwala na szybkie odnajdywanie i dzielenie się treściami multimedialnymi w Wikipedii.
Ponadto w ubiegłym tygodniu wystartowały takie aplikacje jak Loopt – bazujący na modelu społecznościowym, który pozwala lokalizować swoich znajomych, WeatherBug – podaje aktualną prognozę pogody na podstawie miejsca w którym znajduje się użytkownik, oraz Tap Tap – aplikację rozrywkową bazująca na pomyśle z Guitar Hero.

Google popełniło gafę odnośnie prestiżu platformy Android – pierwszy system oparty na wysyłaniu zapytania do wyszukiwarki poprzez wypowiedzenie danej frazy do telefonu, został wdrożony dla iPhone, zamiast na Androida. Usługa ta, która jest częścią Google Mobile App for the iPhone, ma też być wdrażana w innych systemach.

Adobe zaprezentowało plany odnośnie optymalizacji Adobe Flash Player 10 dla urządzeń opartych na procesorach o architekturze ARM, czyli miedzy innymi T-mobile G1.

Wygląda na to że Android ma niedopracowaną autoryzację certyfikatów SSL, a właściwie certyfikatów self-signed. Android nie ma możliwości dodawania własnych certyfikatów – gdy chcemy się połączyć z serwerem z własnoręcznie wygenerowanym, wyskakuje informacja o błędzie.

Comments are closed.