Thursday, July 9th 2020

mar
2009
22

Android, kilka newsów

Dell jeszcze w tym roku zamierzał wejść na rynek telefonów komórkowych, ale wygląda na to, że prędko nie zobaczymy telefonów tego producenta.
Dell zapowiadał wypuszczenie urządzeń pracujących z platformą Android oraz Windows Mobile, ale wszystko wskazuje na to, że będzie musiał odłożyć swoje plany na później.
Po zamkniętych prezentacjach prototypu, żaden z operatorów komórkowych nie był zainteresowany dystrybucją tych urządzeń, ponieważ nie są one w stanie konkurować z telefonami takich firm jak HTC, Nokia, Samsung.
To pokazuje jak ciężko jest zrobić dobry telefon, zwłaszcza przez firmy które nie mają doświadczenia na tym polu.
Inni producenci sprzętu komputerowego, jak Acer, Asustek i Lenovo, którzy zapowiedzieli smartphone z Androidem mogą mieć podobne problemy.
Jeśli chodzi o firmy z doświadczeniem, to oprócz HTC, telefony zapowiedzieli tacy producenci jak Samsung, Huawei, Motorola.
Do listy zainteresowanych Androidem można jeszcze dodać Garmin i Sony Ericsson, ale ich plany są raczej mgliste.
No i jest jeszcze masa chińskich producentów “no name”, którzy będą oferować swoje urządzenia z platformą Android.
Ale te wynalazki są przeznaczone dla ludzi, którzy nie oczekują zbyt wiele od telefonu i równocześnie są amatorami chińskich normy promieniowania mikrofalowego.
Cole Brodman, CTO operatora T-mobile, oznajmił, że Android Market potrzebuje bardziej rozbudowanego wyszukiwania, tak żeby użytkownik mógł znaleźć to czego szukał spośród tysięcy dostępnych aplikacji.
Obecnie w Android Market są dwa sposoby sortowania listy aplikacji – po popularności, który jest ustawiony domyślnie oraz po dacie.
Deweloperom trudno jest się przebić się z nowymi aplikacjami na górę listy, przez co nie są oni w stanie wypromować swojego programu.Podobne Posty