Saturday, June 6th 2020

wrz
2011
21

Archos 80 G9 na rynku brytyjskim w zaskakującej cenie

Pod koniec czerwca podzieliliśmy się z Wami ciekawymi informacjami rodem z Francji, gdzie jeden z tamtejszych producentów – Archos – prezentował właśnie najnowsze tablety z Androidem własnej produkcji. Seria tabletów G9 jest zaskakującym powiewem świeżości w przypadku tej firmy, która dotychczas nie grzeszyła innowacyjnością. Pierwsze egzemplarze tabletu Archos 80 G9 wchodzą właśnie do sprzedaży w różnych częściach świata, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii gdzie kosztować będą 199 GBP (~ 1000 PLN).

Co w tym takiego nadzwyczajnego? Spójrzmy raz jeszcze na specyfikację urządzenia: sercem tabletu G9 jest dwurdzeniowy procesor TI OMAP4460 1 GHz. Jak nie trudno się domyślić, wersja 80 to ekran 8-calowy (1024×768). Z 8 GB pamięci wewnętrznej i możliwością jej rozszerzenia poprzez kartę microSD, produkt tym bardziej staje się konkurencyjny. Jeśli jeszcze dodamy do zestawy Androida 3.2 Honeycomb, można śmiało stwierdzić, że jest to najtańszy w tej chwili tablet na rynku z tego segmentu.

Wprawdzie urządzenie obsługuje wyłącznie połączenia WiFi, to jednak producent zastrzegał, że w sprzedaży będzie dostępny także modem 3G współpracujący z tabletami z serii G9.Podobne Posty