Wednesday, July 8th 2020

kwi
2011
21

Intel dostosuje Androida do swoich procesorów

Intel rozpocznie prace nad dostosowaniem systemu Android do pracy z procesorami z rodziny x86 – poinformował we wtorek prezes tej firmy Paul Otellini. Uściślając, chodzi o rozpoczęcie prac nad wersją przeznaczoną dla tabletów, Honeycomb. “Otrzymaliśmy kod źródłowy Androida (…) od Google i aktywnie działamy nad jego sportowaniem” – ogłosił Otellini dziennikarzom i analitykom podczas wtorkowej konferencji na temat wyników finansowych za pierwszy kwartał 2011.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty prezes Intela mówił udziałowcom firmy, że prace przedsiębiorstwa skupią się nad rynkiem smartfonów. W tym segmencie dopatrywał się wzrostu firmy. 24 miesiące upłynęły, a smartfonu z intelowskim sercem jak nie było, tak nie ma. Podobnie sprawa ma się na rynku tabletów. Otellini przypomniał jednak, że firma ogłosiła platformę Oak Trail, która to została stworzona z myślą o slate’ach.

Nawiązując do rynku tabletów, Otellini oznajmił, że Intel będzie miał sporo do pokazania niebawem, podczas targów Computex. Zaprezentowane wówczas urządzenia będą działały pod kontrolą MeeGo, Windowsa i Androida. “Pochylamy się aktualnie nad kilkoma projektami tabletów dla wszystkich tych trzech systemów” – dodał. Zapowiedział, że na przestrzeni roku na rynek trafią produkty napędzane powyższymi OS’ami.

Otellini przyznał, że jak chodzi o rynek smartfonów, firma straciła Nokię. “Odebrało to sporo wiatru z naszych żagli dla telefonów na ten rok. Skierowaliśmy te zasoby na pracę nad urządzeniami dla operatorów, którzy zechcą stworzyć własne produkty, ale także nad własnymi pracami. Wszystkie te będą wykorzystywać platformę Medfield” – prezentował plany. “Będę bardzo rozczarowany jeśli nie ujrzymy w sprzedaży telefonu opartego o technologię Intela w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – zreasumował dążenia firmy Otellini.Podobne Posty