Sunday, September 27th 2020

cze
2011
10

Motorola PHOTON 4G: Nvidia Tegra 2 i sieć WiMax

Możemy poniekąd odszczekać to, co pisaliśmy przy okazji artykułu o Droid Bionic, procesorach Nvidii i sieci 4G. Oto Motorola udowadnia, że wcale nie porzuca procesorów Tegra 2, a na dodatek potwierdza możliwość pracy wspomnianego chipsetu w sieciach czwartej generacji. Pod warunkiem, że jest do WiMax. I robi to jednym ruchem: odnawiając współpracę z amerykańską siecią Sprint, dla której tworzy smartfon Motorola PHOTON 4G.

Podczas czwartkowej konferencji szefowie Motoroli i Sprinta: Sanjay Jha i Dan Hesse, zaprezentowali Photon 4G, w skład którego wchodzi CPU Nvidia Tegra 2 1 GHz, olbrzymie 4,3-calowe oko ekranu qHD, 1 GB RAMu i 16 GB pamięci wbudowanej. Urządzenie zostanie wyposażone w system Android 2.3.x Gingerbread. I oczywiście markowe UI Moto Blur. Standardem jest już wyposażanie urządzeń z tego przedziału w dwie kamery. W tym wypadku jest to 8 MP z tyłu i VGA z przodu. I oczywiście komplet portów w tym micro-USB i HDMI. Pozwolą one na podłączenie smartfonu do stacji dokującej.

Premiera Motoroli PHOTON 4G przewidywana jest na III kwartał bieżącego roku. Ciekawostką jest fakt, że jest to pierwszy amerykański smartfon z Androidem pozwalający na globalne korzystanie z sieci 4G. Ponadto wspiera także połączenia 3G poprzez CDMA / WiMAX w Stanach i GSM na innych obszarach. Odbiorcą, z myślą o którym PHOTON został stworzony, jest przede wszystkim klient biznesowy. Dlatego też w telefonie znajdą się preinstalowane aplikacje stworzone z myślą o biznesie.Podobne Posty

https://caseworld.pl/