Friday, December 6th 2019

cze
2016
22

Pożegnanie szefa – jaki prezent kupić?

Jeśli szef, z którym pracowaliśmy przez wiele lat odchodzi na emeryturę, lub zmienia miejsce pracy, powinniśmy pomyśleć o tym, aby pożegnać go z klasą i wręczyć drobny upominek. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, na co zwrócić uwagę, wybierając prezent dla przełożonego, który odchodzi.

Pożegnanie szefa - jaki prezent kupić?

Co zrobić w przypadku pożegnania nielubianego szefa?

Oczywiście, zawsze jest tak, że jedne osoby cenimy bardziej, inne mniej. Choć nie wypada tego przyznać, czasem wręcz cieszymy się z odejścia szefa. Dobrze, gdy doceniamy kogoś, kogo darzymy sympatią, jednak prawdziwą sztuką jest okazać klasę i szacunek, w sytuacji, gdy odchodzi przełożony, za którym nie przepadaliśmy. Pamiętajmy o tym, że pożegnanie nie jest dobrym momentem na to, by roztrząsać dawne nieporozumienia, czy manifestować swoją radość ze zmiany przełożonego. Okażmy raczej szacunek i klasę, grzecznie dziękując za przepracowane razem lata i pokażmy, że doceniamy to, co przełożony robił dla naszej firmy.

Optymalne rozwiązanie – zrzutka na wspólny prezent

Dobrym pomysłem w takiej sytuacji będzie zorganizowanie zrzutki z współpracownikami (np. pracującymi w tym samym dziale) na wspólny prezent. To optymalne rozwiązanie, gdyż nikt nie będzie się wyróżniać, wręczając samemu drogi prezent, czy też nie poczuje się gorszy, jeśli kupi coś tańszego lub też w ogóle nie pomyśli o prezencie. Wspólny prezent od grupy współpracowników to rozwiązanie bardzo eleganckie i taktowne. Jeśli wiesz, że Twój szef będzie odchodził, warto zorientować się, czy ktoś planuje zbiórkę na wspólny prezent, a jeśli nie, samemu taką zorganizujmy.

Prezent elegancki czy na luzie?

Wiele osób, wręczając pożegnalny prezent dla szefa z Goodies.pl, zastanawia się, jaki powinien on być – bardzo formalny czy może troszkę bardziej na luzie? Większość poradników wskazuje, że mimo wszystko jesteśmy w pracy, więc należy kupić coś bardziej formalnego, eleganckiego. Prezenty dla szefa nie powinny być zbyt szalone, wyjątkiem oczywiście jest sytuacja, gdy pracujemy w małej, rodzinnej firmie a szef jest w zasadzie naszym kumplem. Oczywiście, pożegnanie z szefem może być dobrą okazją do rozluźnienia atmosfery, do pożartowania z dawnych problemów, przywar – należy jednak pamiętać, że jest się w pracy i to wszystko powinno być w dobrym guście, bez przekraczania pewnych granic.

Prezenty dla szefa – co wybrać?

Kupując prezent dla szefa, dobrym pomysłem będzie zakup czegoś eleganckiego. Dla mężczyzn z pewnością sprawdzi się zegarek lub dobry, markowy alkohol. W przypadku kobiet dobrym pomysłem będzie zawsze coś z biżuterii i kwiaty. Uniwersalnym rozwiązaniem może być eleganckie wieczne pióro. Jeśli kupujemy biżuterię lub zegarek, warto pomyśleć o spersonalizowanej inskrypcji.
Oczywiście, każdy przełożony jest inny, ma inną osobowość i temperament, inne zainteresowania, dlatego każdy będzie się cieszył z czegoś zupełnie innego. Pamiętajmy jednak o tym, że prezent ma sprawić przełożonemu radość, a nie być dla niego przykry czy niezręczny. Nawet jeśli myślimy, że nie będziemy mieć już więcej z nim do czynienia, zachowajmy się z klasą, tak jak sami chcielibyśmy być pożegnani.Podobne Posty