Thursday, October 29th 2020

gru
2012
18

Samsung Galaxy Grand – nowość raczej rozczarowująca

Galaxy-Grand

Samsung kontynuuje politykę produkowania jak największej ilości urządzeń opartych o system Android, w myśl zasady: dla każdego coś miłego. Tym razem przyszedł czas na smartfon, który jednocześnie będzie duży, bo z ekranem o przekątnej aż pięciu cali, a przy tym powinien być stosunkowo niedrogi, bowiem reszta jego specyfikacji już imponująca nie jest.

Wyglądem mocno przypominający Galaxy S III i Galaxy Note II, model Galaxy Grand posiada ekran o rozdzielczości zaledwie WVGA. Jest to klasyczne dla urządzeń sprzed dwóch lat 800×480 pikseli, co przy przekątnej pięciu cali będzie rozwiązaniem bardzo słabym (jedynie 187 PPI). Sercem Granda będzie dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.2Ghz, wspomagany 1GB pamięci operacyjnej RAM i 8GB wbudowanej pamięci. Na szczęście tę ostatnią można rozbudować dzięki kartom microSD.

Do tego mamy aparat 8MP, plus przedni 2MP, baterię o pojemności 2100mAh i system operacyjny Android 4.1.2 na pokładzie. Powstaną dwie wersje urządzenia: podstawowa oznaczona jako GT-i9080 oraz dual SIM – GT-9082. Cena na razie nie jest znana, jednak zbyt wysokiej nie należy się spodziewać.Podobne Posty

https://caseworld.pl/