Wednesday, November 25th 2020

cze
2012
2

Udział Ice Cream Sandwich co prawda powoli, ale wzrasta

Mimo, że Android 4.0 Ice Cream Sandwich debiutował już ponad pół roku temu, trudno go nazwać systemem popularnym. Winę za ten stan rzeczy ponoszą głównie producenci smartfonów, którzy w bardzo niefrasobliwy sposób podchodzą do aktualizowania swoich modeli. Sytuacja zaczyna przypominać scenariusz kiepskiego filmu – prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, podczas Google I/O dowiemy się więcej na temat wersji 5.0 – Jelly Bean – gdy tymczasem Ice Cream Sandwich dopiero powoli zdobywa rynek, dzięki obecności na kilku topowych modelach.

Jak donosi Google, udział Ice Cream Sandwich na rynku wynosi 7,1%, czyli wzrósł o 2,9% od zeszłego miesiąca. Oczywiście wciąż mówimy o niewielkiej skali użytkowników na tle pozostałych, jeszcze starszych wersji Androida, lecz trudno nie zauważyć, że wzrost jest relatywnie znaczny. Wywołany został głównie z powodu dostępności nowoczesnych smartfonów na rynku, posiadających na pokładzie Androida 4.0, które powoli znajdują coraz więcej nabywców (głównie modele HTC) oraz aktualizacji dla Samsunga Galaxy Note, który sprzedał się w znacznie większej ilości sztuk, niż można by oczekiwać po tak nietypowym urządzeniu.

Co ciekawe, Android Gingerbread nie tylko wciąż jest na pierwszym miejscu z prawie 65% udziałem, lecz wciąż rośnie. Jak się okazuje, w dalszym ciągu jest spory odsetek posiadaczy smartfonów z zielonym robotem, którzy dopiero teraz przechodzą z Froyo (a nawet z Eclair) na wersję 2.3. Lepiej późno, niż wcale!Podobne Posty

https://caseworld.pl/