Kolejny raport „o użytkownikach Android Market” rozwiewa wszelkie wątpliwości, system od Google nie ulegnie fragmentacji, aktywni użytkownicy dążą do tego aby mieć najnowszą wersję OS’a.

Wersję systemu z dwójką z przodu ma już prawie 90% osób, które odwiedziły sklep z aplikacjami. Najpopularniejszą odsłoną systemu jest Android 2.2, ma go ponad 50% użytkowników.

Rozkład wersji nie odnosi się do całej populacji telefonów z Androidem. Na rynku na pewno jest więcej urządzeń ze starszym systemem, których użytkownicy nie traktują marketu „priorytetowo”, a telefonu używają przeważnie do dzwonienia.
Ale z drugiej strony, tacy użytkownicy są poza kręgiem zainteresowania twórców aplikacji.

android-distribution-550x215

21 KOMENTARZE

  1. To naprawdę świetna wiadomość. Pomimo tego, że na codzień używam iOS i piszę też dla niego soft to cieszy mnie, że kula u nogi Androida w postaci systemu w wersji 1.x staje się coraz mniejsza. Jak nadejdzie dzień gdy Android zacznie rządzić światem i przyjdzie czas na zrobienie portów moich żałosnych produkcji dla Androida to będzie można zupełnie nie mysleć o 1.x. Fajnie. :)

  2. Albo są też tacy którzy nie mają po co wchodzić do Marketu bo nie potrafią nic zainstalować. Zapełniona pamięć telefonu :( I brak możliwości zapisu na kartę.

  3. Komórka… Zawsze jest backup danych i nikt się nie zorientuje, że robiłeś coś z telefonem.

  4. Utrata gwarancji po aktualizacji softu? Rety, Google należy się potężny kop w tył za bajzel z tymi wersjami i chory system aktualizacji uzależniony od operatorów. Wiem, że Google ma dużo trudniejszą sprawę niż Apple, bo urządzeń z Androidem jest kilkaset. No ale trzeba było coś sensownego wymyślić, a nie polecieć na taki żywioł. Niby taka firma pełna kreatywnych ludzi, rewelacyjnych pomysłów, a takie nietrafione posunięcia… To jest podstawowy element zniechęcający mnie do Androida. Nie potrafiłbym wybrać urządzenia, bo praktycznie żadne nie gwarantuje bezproblemowych aktualizacji jak w przypadku iOS. A dzisiaj sprzęt bez aktualizowanego systemu jest bez sensu.

  5. Mam pytanie, chciałbym kupić sobie HTC Wildfire w sieci PLAY. Chodzi o możliwość upgrade Androida z wersji 2.1 do wersji 2.2. Możliwe? jesli tak, czy trudne ?

  6. spoko, spoko-gwarancje sa o dupe rostrzaskac zrob backup i normalnie rozwalaj kazdy system(tylko motorola zablokowala skutecznie te mozliwosc). To zabawa dla pasjonatow, ale zapewniam, ze frajda jest nieziemska. Mam prawie 50lat i wiedze o systemie android niewielka, ale tego naprawde mozna sie nauczyc!!!!Jestem w tej chwili posiadaczem HTC Magic(dwuletni) i raz niestety go sprowadzilem do parteru(czytaj-serwisu), ale potem poszlo jak burza!Zainstalowalem SPL starego typu(podobno nie do ruszenia byl „nowy”, firmowo wgrany), potem radioswither i clock work’a…..i wreszcie trzy kolejne Cyanmody-aktualnie CM 7, a system operacyjny aktualny jest Android2,3 Froyo….stary Magic hula jak tornado z podkrecunym procesorem i karta 16giga.

Comments are closed.