Sunday, May 9th 2021

paź
2012
18

Android Jelly Bean 4.1.2 dla Neksusa S już jest

Niedawno pisaliśmy o aktualizacji dla tabletu Nexus 7, podnoszącej numerację systemu Android do 4.1.2. Google nie zapomniało także o dwóch pozostałych urządzeniach z serii Nexus, i update powoli staje się dostępny dla większości posiadaczy smartfonów Galaxy Nexus i Nexus S.

Mój prywatny S dziś wieczorem otrzymał nową wersję systemu. Aktualizacja jest dostępna poprzez OTA, bez konieczności podłączania smartfonu do komputera. Całość zajmuje jedynie 15MB. Aktualizacja skupia się na poprawie wydajności i naprawie przeróżnych drobniejszych błędów. W tablecie wielką (a przez wielu także bardzo oczekiwaną) nowością był tryb poziomy, jednak w smartfonach go zabrakło.

Już teraz mogę także zauważyć, że nie wszystkie błędy wersji 4.1.1 zostały poprawione. W Neksusie S po podniesieniu systemu do Jelly Bean można natrafić na kłopoty z wyświetlaniem widżetów (szczególnie po ponownym uruchomieniu urządzenia) oraz rzadkim występowaniem tzw. “animacji CRT” przy blokowaniu ekranu. Ze smutkiem stwierdzam, że bugi te wciąż występują.

Dajcie znać w komentarzach jakie ciekawostki zauważyliście w Waszych urządzeniach z serii Nexus po dokonaniu aktualizacji.Podobne Posty

https://caseworld.pl/