Sunday, June 4th 2023

paź
2012
18

Vobis wprowadza Kindle Fire HD do sprzedaży

Jest bardzo duża liczba osób w naszym kraju, które czekają na wejście firmy Amazon do Polski. Mimo, że spółka Jeffa Bezosa sprzedaje znacznie więcej artykułów, niż tylko książki oraz e-książki, to na polską edycję Amazon.com czekają głównie fani literatury. Stąd też zupełnie niedawno w ofercie sklepów Vobis pojawił się czytnik Kindle piątej generacji oraz nowość spod znaku Kindle Paperwhite.

Teraz do dwóch czytników z ekranem wykonanym w technologii epapieru dołączył siedmiocalowy, błyszczący nowością, świeżo zaprezentowany tablet Kindle Fire HD, ten w wersji siedmiocalowej. Przecież fanów tabletów też w naszym kraju nie brakuje. Dzięki firmie Vobis można zamówić Kindle Fire HD bezpośrednio w Polsce, bez sprowadzania zza granicy lub odkupowania urządzenia od pośredników z aukcji internetowych.

Kindle Fire HD w wersji siedmiocalowej został wyceniony na 999 zł, czyli dokładnie tyle, ile kosztuje jego główny rywal na światowych rynkach, czyli Google Nexus 7 w wersji 16GB (dostępny chociażby w Komputroniku). Przypomnijmy, że Kindle Fire HD oferuje dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.2Ghz, 1GB pamięci RAM, wyjście microHDMI i ekran IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, czyli parametry zbliżone do tych, które posiada Nexus. Kindle nie pozwala jednak na dostęp do Google Play, a jedynie do Amazon AppStore, a Amazonu w Polsce wciąż brakuje…

Przyznam szczerze, że ja chyba jednak zdecydowałbym się na Neksusa. A który z nich wybralibyście Wy?Podobne Posty

advert