Sunday, September 19th 2021

kwi
2011
19

Apple pozywa Samsunga: Koreańczycy skopiowali iPhone’a i iPada

Tego to się nie spodziewaliśmy. [sic!] Apple pozwał Samsunga. Powód? Sadownicy twierdzą, że koreański producent kopiuje ich pomysły wykorzystane w iPhone’ach i iPadach. Wall Street Journal donosi, że firma z Cupertino pozwała swojego konkurenta (a zarazem dostawcę procesorów do swoich urządzeń) za kopiowanie “wyglądu i klimatu” urządzeń.

Pozew został złożony w Północnym Dystrykcie Kalifornii w piątek. Apple domaga się zakazów sądowych, uznania szkód oraz potwierdzenia, że naruszenie było umyślne. Odnosi się do Samsunga Galaxy S 4G, wykorzystującego nieco więcej niż łudzące podobieństwo do modeli iPhone’a 3G / 3GS, a także nieco lżejsze nawiązanie w Epic 4G, Nexus S i Galaxy Tab. Wniosek o naruszenie dóbr intelektualnych zawiera:

Zamiast wprowadzać innowacje i opracowywać własną technologię i niepowtarzalny styl, Samsung zdecydował się na kopiowanie technologii Apple, interfejsu użytkownika i innowacyjnego stylu w tych naruszających produktach.

Podchodząc do informacji subiektywnie, trzeba stwierdzić, że takie historie stają się już nieco więcej niż żałosne. I tak wiemy, że sąd nie wyda wyroku, sprawa zostanie rozwiązana polubownie, ewentualnie pojawią się kwestie licencji. Ograniczy się to zatem do groźnej wymiany spojrzeń i lakonicznych gestów finalizujących sprawę. Apple naskoczył też pośrednio na Google – w końcu interfejs TouchWiz wykorzystywany w koreańskich smartfonach jest jedynie nakładką na Androida. Ciekawe zatem jak Mountain View zareaguje na zarzut braku innowacyjności. Nie zostawi chyba Samsunga samego w sali sądowej?Podobne Posty

https://caseworld.pl/