Sunday, May 9th 2021

wrz
2011
5

Apple wygrywa w niemieckim sądzie: Samsung wycofuje promocję Galaxy Tab 7.7

Samsung nie może sprzedawać i promować swoich produktów na obszarze Niemiec – zadecydował sąd w piątek sąd w Dusseldorfie. To już drugi raz, gdy sędzia prowadzący sprawę pomiędzy Samsungiem i Apple wydaje podobny nakaz. Tym razem obejmuje on wyłącznie Niemcy, ale skutek ma natychmiastowy. Koreański producent natychmiast wycofał prezentowany na targach IFA 2011 w Berlinie najnowszy tablet Galaxy Tab 7.7. Produkt zniknął również z oficjalnej strony niemieckiego oddziału.

“Samsung szanuje decyzję sądu” – oświadczył rzecznik koreańskiego koncernu, James Chung. Udzielając komentarza dla serwisu Bloomberg, zaznaczył, że w jego ocenie nakaz ten “drastycznie ogranicza wybór niemieckiego konsumenta”. Podkreślił jednocześnie, że Samsung podejmie wszelkie dostępne środki, w tym również prawne, by bronić swojej własności intelektualnej.

Poprzedni zakaz wydany w sierpniu, szybko zresztą uchylony, dotykał 26 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Jak wynika z badań Strategy Analytics, sierpniowa blokada mogła kosztować Samsung pół miliona niesprzedanych egzemplarzy tabletu Galaxy Tab 10.1. W połowie października wchodzi z kolei w życie zakaz dystrybucji wydany przez sąd w holenderskiej Hadze. To może skutkować całkowitą blokadą Europy dla produktów z koreańskiego Suwon. Zarówno Niemcy jak i Holandia to kraje, w których położone są dwa najważniejsze porty przeładunkowe dla naszego kontynentu.

Wojna sądowa pomiędzy Samsungiem a Apple wybuchła wczesną wiosną, kiedy to amerykańska spółka oskarżyła koreańskiego konkurenta o “bałwochwalcze” kopiowanie jej pomysłów w smartfonie Galaxy S i tablecie Galaxy Tab 10.1. Samsung postrzegany jest zresztą jako największy konkurent rodzącego się obecnie rynku tabletów. Apple, który aktualnie piastuje funkcję lidera tego segmentu – według danych Strategy Analytics – posiada 69 proc. rynku. Do koreańskiego koncernu należy 16 proc.Podobne Posty

https://caseworld.pl/