Pośród wszystkich niespodzianek, jakie Samsung przygotował na rozpoczynające się w czwartek targi elektroniki użytkowej IFA 2011, znalazła się także aplikacja będąca odpowiedzią na apple’owskiego iMessage i BlackBerry Messenger z produktów RIM. ChatON – bo o nim mowa – to narzędzie komunikacyjne stworzone z myślą o wielu platformach w tym Androidzie, Bada OS, iOS i BlackBerry. Jego główną cechą jest przede wszystkim możliwość wymiany między znajomymi krótkich informacji tekstowych w formie czatu. Serwis może pochwalić się także wieloma funkcjami dodatkowymi.

ChatON pozwala na pełną interakcję pomiędzy użytkownikami, bez względu na wykorzystywaną platformę. Wygodę zapewni także webowa wersja oprogramowania dla komputerów PC. Aplikacja obsługująca serwis zachowa te same cechy, bez względu na to na jakiej systemie będzie uruchamiana. Wśród nich znajdą się – oprócz wymiany standardowych wiadomości tekstowych – także obrazy, odręczne notatki i materiały wideo. Czat między znajomymi może być prowadzony w grupach. Ich tworzenie twórcy aplikacji pozostawili użytkownikowi. Czyżby Samsung chciał zatem przedefiniować pojęcie SMS’ów i MMS’ów?

Serwis komunikacyjny Samsunga pojawi się od razu w 120 krajach w 62 wersjach językowych. Wygląda zatem na to, że koreański producent bardzo chciałby wprowadzić krótkie wiadomości tekstowe na nowy poziom. Wśród najważniejszych funkcji, materiały promocyjne firmy wymieniają:

  • czat grupowy;
  • udostępnianie obrazów;
  • udostępnianie muzyki;
  • udostępnianie wideo;
  • usługę geolokalizacyjną.

Comments are closed.