Co dają gry MMO?

Jeśli grasz w gry MMO Online, to pewnie zdarzało ci się usłyszeć, że tylko marnujesz swój czas i że mógłbyś zrobić coś pożyteczniejszego niż „pykać w durną gierkę”. Tylko czy aby na pewno jest to zwykłe marnotrawstwo czasu? Czy gry MMO nic nie dają?

Co dają gry MMO?

Dobra zabawa to podstawa!

Przede wszystkim są źródłem rozrywki. Jakby na to nie patrzeć każdy musi czasem odpocząć od codziennego życia. Jedni czytają książki, inni biegają, malują, zbierają znaczki, a jeszcze inni grają w gry MMO Online z Valhalla.pl. Rozrywka dobra jak każda inna.

Rozwija wyobraźnię czy nie rozwija?

Można się o to sprzeczać, ponieważ gra grze nierówna, jednak większość gier w typie MMO ma na tyle ciekawy świat i dobrze zarysowaną fabułę, że jeśli ktoś zechce się na niej skupić, to odkryje wiele możliwości. Samo stworzenie różnych potworów czy elementów gry jest niesamowitym przejawem kreatywności, a gracz, który na nie natrafi może to kiedyś wykorzystać przy własnym projekcie. Nigdy nie wiadomo, jaka wiedza może się przydać…

Umiejętności superbohatera!

Dzięki grom można zdobyć szereg umiejętności, które przydadzą się w normalnym, codziennym życiu. Przede wszystkim rozwija się koordynacja wzrokowo-ruchowa. Gracz porusza swoją postacią, nie patrząc na klawiaturę. Poza tym kiedy gracz widzi potwora czy inną postać, rozpoczyna walkę. Na poszczególne ataki bardzo często składają się całe kombinacje klawiszy, a gracz nie ma czasu, żeby zerkać na klawiaturę. Wprawione osoby działają błyskawicznie. Czyżby refleks? Czy on przypadkiem nie przydaje się w życiu?

Specjalistyczna nauka języków obcych

Gry MMO Online bardzo często są grami międzynarodowymi, a więc na poszczególnych serwerach rozmawia się w obcych językach, a sama gra z reguły jest po angielsku. Oznacza to mimowolną naukę języka obcego. Nawet jeśli unika się rozmawiania z innymi osobami, to wciąż pozostaje kwestia opatrzenia się ze słowami, a w konsekwencji zapamiętanie ich.

Ci twoi dziwni znajomi z gry…

A jacy mają być? Większość fajnych osób jest uważana przez nudziarzy za dziwnych. Przecież nie ma nic złego w tym, że jak spotykasz się z innymi fanami swojej ulubionej gry i zaczynacie mówić żargonem gamingowym, to przeciętny zjadacz chleba ma wrażenie, że mówicie w języku ufoludków. Poza tym w grze można poznać wielu świetnych ludzi, z którymi można utrzymywać kontakt jeszcze wiele lat po tym jak już wszyscy zakończycie grę.

Chcesz dołączyć do zespołu?

Niewykluczone też, że jeśli będziesz naprawdę dobry, to zauważą cię moderatorzy lub sami administratorzy i zaproponują dołączenie do zespołu. W większości przypadków praca jest darmowa i działa na zasadzie wolontariatu, ale kto wie, kiedy takie umiejętności przydadzą się na rynku pracy…

Jak widać nie warto oceniać gier MMO przez pryzmat „tracenia czasu przed komputerem”, prawda? Dają bardzo dużo możliwości samorozwoju, zdobywania nowej wiedzy oraz poznawania ciekawych osób.

Comments are closed.