Więc zacznijmy od początku – co roku, od ładnych już paru lat, odbywają się targi gier pod nazwą E3. Tegoroczne mają się różnić od innych jednym ciekawym akcentem.

Otóż topowa firma, produkująca układy do urządzeń mobilnych, postanowiła urządzić pierwsze na świecie zawody Snapdragon Gaming World Record Challenge. Tym samym chce zapisać się w Księdze rekordów Guinessa jako organizator najdłuższego maratonu grania na tabletach. A jeśli dorzucę do tego wszystkiego, że główną nagrodą w tym evencie ma być 20,000 $ + Samsung Galaxy Tab 8.9 !?  Brzmi to naprawdę ciekawie, nie sądzicie?

Eliminacje, do wzięcia udziału w konkursie, odbędą się już 22 maja w Los Angeles (formularz zgłoszeniowy znajduje się – tu). W pierwszej fazie zostanie wylosowanych z grupy zgłoszonych 120 szczęśliwców. Ale uwaga – tylko 50 osób będzie miało przyjemność przystąpienia do bicia rekordu Guinessa, mającego miejsce podczas targów E3 (5-6 czerwca 2012). Organizatorzy już zapowiedzieli, że cała zabawa ma trwać 26 godzin, a urządzeniem, nad którym przyjdzie się „pastwić” uczestnikom, będzie wcześniej już wspomniany Samsung Galaxy Tab 8.9.

Jedynym problemem, który może nam zepsuć zabawę jest fakt, iż Polacy nie mogą wziąć udziału w tej akcji. Regulamin mówi jasno, iż uczestnikami bicia rekordu muszą być mieszkańcy Kalifornii, mający skończone 18 lat.

 

Comments are closed.