LG-Google-Nexus-4

Neksusa 4 chciałoby mieć wielu. Jednakże wejście w posiadanie tego modelu wcale nie jest takie proste, jak by się zdawało. Nawet pomijając fakt, że w Polsce wciąż nie możemy cieszyć się w pełni funkcjonalnym Google Play – póki co żaden sklep urządzenia nie sprzedaje, pozostaje jedynie poszukiwanie na aukcjach internetowych lub kupno za granicą.

Okej, jednak cena na aukcjach jest kosmiczna – jeśli porównać ją z ceną oryginalną, jaką na Neksusa należy wyłożyć za granicą. 299  lub 349 dolarów w żadnym wypadku nie przelicza się na około 2000 złotych…

Z kolei kupno za granicą brzmi zwyczajnie – cóż prostszego w dzisiejszych czasach? Ale, zaraz, zaraz – przecież Neksusa stale nie ma w zagranicznych oddziałach Google Play, a ilekroć się ponownie pojawi, natychmiast zostaje wyprzedany.

Stąd pojawiło się sporo plotek dotyczących sposobu produkcji. Teorii wręcz spiskowych, o tajnych układach między LG i Googlem, o chęci złamania rynku, podniesieniu ceny urządzenia, czy też odsprzedaży Neksusa u niektórych, ustosunkowanych operatorów.

Ostatnim newsem dotyczącym flagowego modelu z Androidem 4.2 Jelly Bean jest odejście przez producenta od produkcji, celem… wypuszczenia lada moment jeszcze jednego, lepszego urządzenia.

W końcu firma LG zdecydowała się wziąć głos w sprawie. Z Korei docierają do nas informacje, że producent trwa przy produkcji Neksusa 4, a proces przebiega bez większych zakłóceń. Ciekawe, co w takim razie powoduje, że urządzenia wciąż jest na rynku tak mało…?

Jednocześnie LG przyznało, że w przyszłym miesiącu, podczas targów Mobile World Congress 2013 zaprezentuje (jednak!) nowe urządzenie. Jednak nie będzie to raczej nowy Nexus, a po prostu kolejny flagowiec koreańskiego producenta. Czyżby Optimus G2?

412 KOMENTARZE

  1. wszystko zależy od tego ile nexusów google zamówiło i w jakich terminach.. może wina nie leży po stronie LG?
    ja tam ze swojego Nexusa 4 jestem zadowolony ;)

Comments are closed.