Sunday, September 24th 2023

sie
2012
3

Dwa razy więcej urządzeń z Ice Cream Sandwich od czerwca

Jak co miesiąc przyszedł czas na podsumowanie wzrostu i spadku procentowego udziału na rynku poszczególnych wersji systemu Android. Rzecz jasna skupiamy się głównie na Ice Cream Sandwich, Jelly Bean bowiem jeszcze nie zagościł na innych urządzeniach, niż te z serii Nexus.

W czerwcu lodowa kanapka obecna była zaledwie na 7% urządzeń na rynku. W lipcu był to wynik 10%. Teraz udział Ice Cream Sandwich wynosi już prawie 16%. Ekscytacji tym faktem jednak nie ma, bowiem została wydana już kolejna wersja systemu. Spoglądanie na opieszałość producentów przy aktualizacji do ICS staje się powoli nużące, a większość użytkowników zadaje sobie pytanie o update nie do 4.0, a do 4.1.

Dominującą wersją systemu pozostaje Gingerbread, dumnie obsługujący ponad 60% urządzeń na rynku. W tle wciąż widać starego, dobrego Froyo z udziałem podobnym do Ice Cream Sandwich. Ponad 95% użytkowników systemu z zielonym robotem używa jednej z wymienionych wersji.

Wśród pozostałych 5% znajdujemy wszystkie poprzednie odsłony Androida, ale także wersję najnowszą – 4.1 Jelly Bean, obecnie zainstalowaną na 0.8% urządzeń. Jak widać, szczęściarzy póki co jest niewielu.Podobne Posty

advert